رشت- ایرنا – مراسم قرعه کشی مسابقات جام دریا امروز شنبه با حضور چهار کشور شرکت کننده در انزلی برگزار و کشورهای شروع کننده هر یک از مسابقات ۶ گانه مشخص شد.

به گزارش ایرنا ، مسابقات شناوری جام دریا در ۶ بخش مهار بویه ، مبارزه با آبگرفتگی ، بقا در دریا ، تیر اندازی سطحی ، تیراندازی هوایی و تیراندازی به ماکت مین برگزار می شود .

در قسمت مهار بویه تیم های: قزاقزستان، روسیه، آذربایجان و ایران ، مبارزه با آبگرفتگی: روسیه ، آذربایجان ، قزاقزستان و ایران ،  بقا در دریا: ایران ، روسیه ، آذربایجان و قزاقزستان ، تیراندازی سطحی: قزاقزستان ، ایران ، روسیه و آذربایجان ، تیراندازی هوایی: روسیه ، ایران ، قزاقزستان و آذربایجان ، تیراندازی به ماکت مین : قزاقزستان، روسیه ، ایران و آذربایجان به ترتیب شروع کننده مسابقات خواهند بود .  

ناوهای «مخاچ قلعه» و «آستراخان» و ۷۳۸ SB یدک کش تشریفات از ناوگان دریای خزر روسیه ، ناوهای «مانگیستاو» و «ساری آرکا» از کشور قزاقزستان ؛  ناوهای ” G-۱۲۲ ” و ” G-۱۲۴” از جمهوری آذربایجان و ناوهای موشک انداز جوشن و پیکان از جمهوری اسلامی ایران در این دوره از مسابقات جام دریا حضور دارند.

ششمین دوره مسابقات جام دریا از سوم شهریور به مدت ۱۳ روز جریان دارد و بندرانزلی میزبان مسابقات شناوری این دوره از مسابقات است.