ایسنا/گیلان امام جمعه رشت، با بیان اینکه به زودی اثرات مثبت واکسن ایرانی در دنیا اعلام خواهد شد، اضافه کرد: اکنون دنیا در حال تلاش برای تولید دارو و واکسنی برای مقابله با کروناست و طبق گفته پزشکان در درازمدت با این ویروس سر و کار داریم و لذا حتما باید بتوانیم واکسن تولید کنیم.

آیت الله رسول فلاحتی در خطبه های نماز جمعه شهر رشت که در مصلای امام خمینی(ره) برگزار شد، با اشاره به روی کار آمدن دولت سیزدهم و نقش نمایندگان در آغاز به کار کابینه جدید، اظهار کرد: مردم در انتظار تغییر و تحول هستند و لذا باید وزیرانی انتخاب شوند که با ایمان و اخلاص، کار جهادی را سرلوحه خویش قرار دهند.

وی وفاداری به آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی و کار شبانه روزی را مهمترین وظیفه دولتمردان دانست و افزود: عدالت خواهی و مبارزه با فساد، تبعیض و فقر از مهمترین خواسته های مردم از دولت جدید است.

نماینده ولی فقیه در گیلان ادامه داد: همه مدیران اعم از وزیر و استاندار و بخشدار باید پاک دست و انقلابی باشند تا بتوانند با رانت و فساد مقابله کنند لذا نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی نیز نسبت به فساد مدیران خرد و کلان بی تفاوت نباشند.

امام جمعه رشت، سابقه درخشان، دشمن شناسی و ولایتمداری را از دیگر شاخصه های یک مسئول در تراز انقلاب دانست و تصریح کرد: مسئولان در جمهوری اسلامی باید از دنیاپرستی و قدرت طلبی و تجمل گرایی و مفاسد دوری کنند.

وی با اشاره به فرارسیدن هفته دولت، خاطرنشان کرد: از دولت جدید می خواهیم بیانیه گام دوم انقلاب را مبنای حرکت قرار دهد، زیرا رهبر معظم انقلاب نقشه راه آینده را مشخص فرمودند.

آیت اله فلاحتی، در ادامه به تولید واکسن ایرانی کرونا توسط دانشمندان و محققان داخلی اشاره کرد و متذکر شد: تولید واکسن ایرانی یکی از دستاوردهای بزرگ جمهوری اسلامی بوده و به زودی شاهد صادرات آن به کشورها دنیا خواهیم بود، اما عده ای اظهارنظرهای دیگری دارند که دلسوزی برای مردم نیست.

وی با بیان اینکه به زودی اثرات مثبت واکسن ایرانی در دنیا اعلام خواهد شد، اضافه کرد: اکنون دنیا در حال تلاش برای تولید دارو و واکسنی برای مقابله با کروناست و طبق گفته پزشکان در درازمدت با این ویروس سر و کار داریم و لذا حتما باید بتوانیم واکسن تولید کنیم، اما متاسفانه عده ای همچنان به دنبال وابستگی به غرب با وجود همه تحریم ها و بدعهدی های آن هستند.

امام جمعه رشت، به برگزاری مراسم عزاداری سید و سالار شهیدان همراه با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی اشاره کرد و گفت: وضعیت رعایت پروتکل های بهداشتی توسط هیئت های عزاداری به صورت مستمر رصد می شد تا سلامت مردم حفظ شود.

وی روز جهانی مسجد را فرصتی برای توجه به کارکردهای فرهنگی و اجتماعی مساجد دانست و یادآور شد: بی مهری مسئولان به مساجد باید از بین برود.

انتهای پیام