ایسنا/گیلان مسئول تبلیغات هیئت روضات الحسین(ع) رشت، از برگزاری ویژه برنامه سوگواری ظهر عاشورا به همت این هیئت همراه با مقتل خوانی در مجاورت مسجد امام رضا(ع) گلسار خبر داد.

محمد فتحی پور در گفت وگو با خبرنگاران، با تسلیت فرارسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی، به ویژه برنامه های هیئت روضات الحسین(ع) رشت در دهه نخست محرم و روز عاشورا اشاره کرد و گفت: همزمان با دهه اول محرم هر شب ویژه برنامه سوگواری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در خیابان مجاور مسجد امام رضا(ع) برگزار می‌شود و امشب نیز با ویژه مراسم شب عاشورا میزبان سوگواران حسینی هستیم.

وی به مراسم ظهر عاشورای این هیئت اشاره و اظهار کرد: این ویژه مراسم شامل سخنرانی، مقتل خوانی، شعرخوانی، مداحی، اقامه نماز ظهر عاشورا، دمام نوازی و اطعام عزاداران حسینی مطابق با دستورالعمل‌های ابلاغی است.

مسئول تبلیغات هیئت روضات الحسین(ع) رشت، با بیان اینکه امسال بر خلاف روال سال‌های گذشته و به دلیل شرایط حاد موجود، اجرای تعزیه و آتش زدن خیام را نداریم، افزود: در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین رضانژاد، سخنرانی و مقتل خوانی و محمدصادق باقی زاده شعرخوانی می‌کنند و مجتبی رستمی و مهدی موید از مداحان مراسم هستند.

فتحی پور تصریح کرد: ویژه برنامه ظهر عاشورا از ساعت ۱۱ صبح فردا، ۲۸ مرداد در فضای باز مجاور مسجد امام رضا(ع) گلسار آغاز و تمام پروتکل‌های بهداشتی در این مراسم رعایت شده و سوگواران با رعایت فاصله اجتماعی و زدن ماسک به سوگواری ابا عبدالله الحسین(ع) و یاران باوفایش می‌پردازند.

انتهای پیام