آستارا – ایرنا – جشنواره تولیدات رسانه‌ای شهرستان‌های غرب گیلان با موضوع سردار دلها، در آستانه سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی و به منظور ترویج مکتب و دیدگاه‌های این شهید سرفراز، به صورت مجازی در شهرستان آستارا برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ فرمانده سپاه ناحیه آستارا روز یکشنبه در سپاه این شهرستان اظهار کرد: این جشنواره برای نخستین بار در غرب گیلان برگزار می شود و خبرنگاران رسانه های آستارا، تالش و رضوانشهر می توانند در آن شرکت کنند.

سرهنگ پاسدار بهزاد قنبری افزود: ترویج فرهنگ مکتب شهید سلیمانی، بزرگداشت مقام این شهید، گام دوم انقلاب از دیدگاه او و قرارگاه جهادی شهید سلیمانی براری غربالگری محله به محله کرونا از محورهای جشنواره است.

وی اظهار کرد: خبرنگاران خبرگزاری ها، پایگاه های خبری تحلیلی و نشریات تا ۱۰ دی ماه حداکثر سه اثر چاپ یا منتشر شده از زمان شهادت سردار تاکنون در یکی از قالب های خبر، یادداشت، گزارش و عکس را به دبیرخانه جشنواره واقع در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و دفتر بسیج رسانه آستارا ارسال یا از طریق پست الکترونیکی به نشانی sardar.delha.astara@gmail.com یا به شماره واتساپ ۰۹۳۸۸۷۲۹۴۹۵ ارسال کنند.

وی بیان کرد: به نفرات اول تا سوم بخش های خبر، یادداشت، گزارش و عکس به ترتیب پنج میلیون ، سه میلیون و ۲ میلیون ریال اهدا خواهد شد.

قنبری گفت: سپاه آستارا با همکاری فرمانداری، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، بسیج رسانه و اتحادیه انجمن های اسلامی این شهرستان جشنواره را برگزار می کند و سردار سلیمانی الگوی رفتاری آزادگان جهان است و یاد آن مجاهد به عنوان سیدالشهدا مدافع حرم در خاطره ها زنده خواهد ماند.

سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی به همراه ابومهدی المنهدس از فرماندهان مقاومت، پس از عمری مجاهدت بامداد روز ۱۳ دی ماه سال ۹۸ در حمله بالگردهای آمریکایی در فرودگاه بغداد به شهادت رسید.  

شیوع ویروس کرونا که جهان را درگیر خود کرده، باعث محدودیت در اجتماعات و برنامه های مردمی شده است و اغلب آئین ها در فضای مجازی برگزار می شود.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده و ۱۶۷ شهید را به نظام اسلامی تقدیم کرده است.