ایسنا/گیلان مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان، با بیان اینکه امسال نیز همانند سالیان گذشته تجمع بزرگ تاسوعا و عاشورای حسینی(ع) در رشت برگزار می‌شود، گفت: این مراسم همراه با رعایت پروتکل های بهداشتی است.

حجت الاسلام والمسلمین سعید مهدوی در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه امسال نیز همانند سالیان گذشته تجمع بزرگ تاسوعا و عاشورای حسینی(ع) در رشت برگزار می‌شود، افزود: امسال نیز مردم ولایتمدار گیلان همزمان با تاسوعا و عاشورای حسینی در فضای باز و با رعایت فاصله اجتماعی همراه با ماسک در میدان شهدای ذهاب رشت(ع) تجمع می‌کنند.

وی با بیان اینکه مراسم تجمع بزرگ تاسوعا و عاشورای حسینی در میدان شهدای ذهاب رشت برگزار می‌شود، اضافه کرد: امیدواریم با حضور گسترده و پرشور و با انضباط مردم گیلان و رعایت دستورالعمل های بهداشتی این مراسم تجلی بخش عشق گیلانیان به اهل بیت باشد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان با اشاره به استفاده از ظرفیت رسانه ملی و استانی برای انعکاس این شور و ارادت و عشق گیلانی به امام حسین(ع) و اهل بیت(ع)، گفت: این مراسم ساعت ۱۰ صبح فردا، «تاسوعا» و همچنین صبح «عاشورای حسینی» برگزار خواهد شد.

وی تاکید کرد: امیدواریم با حضور گسترده موجبات خیر و برکت برای استان و ارتقا فضای معنوی برای مردم  این خطه ولایت‌مدار فراهم شود.

حجت الاسلام مهدوی همچنین به اقامه نماز ظهر عاشورا نیز اشاره کرد و گفت: نماز ظهر عاشورا با رعایت فاصله اجتماعی و دستورالعمل‌های بهداشتی و به امامت آیت الله رسول فلاحتی، نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت در میدان شهدای ذهاب اقامه می شود.

انتهای پیام