ایسنا/گیلان فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت، از برگزاری یادواره سردار شهید حاج محمود قلی پور و ۱۹۸ شهید عملیات کربلای۲ خبر داد و عنوان کرد: ۱۰ شهریور یادواره شهید محمود قلی‌پور برگزار می شود.

سرهنگ سید اکبر قاسمی در مراسم هماهنگی ستاد بزرگداشت شهید محمود قلی پور که در سالن جلسات سپاه ناحیه مرکزی رشت برگزار شد، با بیان اینکه گیلان مهد شهیدان دلیر در دوران دفاع مقدس بوده است، اظهار کرد: گیلانی‌ها در برهه‌های حساس جامعه وفاداری و عشق خود به ولایت را نشان داده و در دوران دفاع مقدس و بعد از آن در برخورد با منافقین و در نبرد با داعش نقش بسیار موثری داشته اند.

وی شهید محمود قلی‌پور را یکی از فرماندهان دلیر و شجاع در دوران دفاع مقدس دانست و گفت: گیلان در دوران دفاع مقدس فرماندهان شجاع بسیار زیادی داشته و یکی از آن فرماندهان دلیر شهید محمود قلی‌پور بوده است که در عملیات‌های مختلف فداکاری بسیار زیادی انجام داده و در عملیات کربلای۲ شهید راه خدا شد.

فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت با اشاره به ویژگی شخصیتی شهید محمود قلی‌پور، افزود: عاشق امام حسین و اهل بیت(ع) بودن، ایمان بسیار زیاد به خدا داشتن، مطیع ولی فقیه بودن و با بصیرت بودن از جمله مهمترین ویژگی شخصیتی این شهید است.

قاسمی با تاکید بر لزوم معرفی شخصیت شهدای گیلانی در دوران دفاع مقدس و مدافعان حرم، اضافه کرد: شهید محمود قلی‌پور مسئول عملیات سپاه قدس گیلان بوده و چه در برخورد با منافقین و چه در دوران دفاع مقدس با فرماندهی خود افتخارات بسیار زیادی را کسب کرده و به موفقیت رسیده بود.

وی با بیان اینکه فرهنگ ایثار و شهادت باید در جامعه رواج پیدا کند، گفت: باید فرهنگ ایثار و شهادت را به نسل‌های جدید انتقال دهیم، زیرا استکبار سعی در کم‌ جلوه دادن نقش شهدا در جامعه دارد.

فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت از برگزاری یادواره سردار شهید حاج محمود قلی پور و ۱۹۸ شهید عملیات کربلای۲ خبر داد و عنوان کرد: ۱۰ شهریور یادواره شهید محمود قلی‌پور بوده و امسال در تاریخ مقرر این یادواره برگزار می‌شود، اما برگزاری به صورت مجازی و یا با حضور جمعیت منوط به شرایط کرونا در استان دارد.

قاسمی با تاکید بر لزوم توجه به انجام تبلیغات مناسب درخصوص یادواره شهید محمود قلی‌پور، خاطرنشان کرد: باید فضای تبلیغاتی در سطح شهرستان رشت مورد توجه قرار گرفته و از ظرفیت صدا و سیما و رسانه‌ها بهره‌مند شد.

انتهای پیام