ایسنا/گیلان جانشین فرمانده انتظامی گیلان از برخورد با گروه‌های گردشگری فاقد مجوز در دو روز پایانی هفته گذشته خبر داد و گفت: در این راستا از تردد ۱۳ گروه گردشگری فاقد مجوز جلوگیری و هفت دستگاه خودرو متخلف و هنجارشکن نیز توقیف شد.

سرهنگ حسین حسن‌پور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در راستای ساماندهی گروه‌های گردشگری فاقد مجوز و همچنین نارضایتی مردم مبنی بر برهم زدن نظم و امنیت عمومی توسط عده‌ای از جوانان که در ساعات پایانی شب با حرکاتی نمایشی و مخاطره‌آمیز نسبت به برهم زدن نظم عمومی در شهرستان رشت اقدام می‌کردند، طرح ارتقاء امنیت اجتماعی در دو روز پایانی هفته گذشته اجرا شد.

وی برخورد با تورهای گردشگری و ورزشی فاقد مجوز را از فعالیت‌های نیروی انتظامی برای ساماندهی آنها اعلام کرد و گفت: در دو روز گذشته با بکارگیری ۱۷ تیم پلیس از تردد ۱۳ گروه گردشگری فاقد مجوز در قالب دو دستگاه اتوبوس و ۱۰ دستگاه مینی‌بوس شامل ۳۳۶ نفر در سطح استان جلوگیری شد.

جانشین فرمانده انتظامی استان گیلان همچنین از توقیف ۷ دستگاه خودرو متخلف، هنجارشکن و مخل آرامش و آسایش مردم در شهرستان رشت و انتقال آنها به پارکینگ خبر داد و افزود: در این رابطه ۲۴۶ دستگاه خودرو متخلف اعمال قانون، برای مالکان ۴۹۶ دستگاه اتومبیل پیامک ارشادی ارسال و سه نفر دستگیر شدند.

این مقام انتظامی تامین امنیت گردشگران و مسافران و همچنین حراست از مبانی اعتقادی و فرهنگ غنی ایران اسلامی را از اولویت‌های نیروی انتظامی قلمداد کرد و افزود: طرح برخورد با تخلفات حادثه‌ساز و مخاطره‌آمیز، خودروهای هنجارشکن و تورهای گردشگری و ورزشی فاقد مجوز به صورت مستمر در دستورکار پلیس گیلان قرار دارد.

سرهنگ حسن‌پور از مردم خواست با توجه به شیوع کرونا از تردد و اجتماع تحت عنوان گروه‌های گردشگری و ورزشی پرهیز کنند.

انتهای پیام