رشت – ایرنا – مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان گفت: تاکنون ۹۲ درصد روستاهای شهرستان املش از نعمت گاز برخودار شدند و گازرسانی به باقی مناطق نیز در حال انجام است.

به گزارش ایرنا، حسین اکبر روز شنبه در نشست با فرماندار شهرستان املش اظهار داشت: تاکنون به ۸۰ روستای شهرستان املش گازرسانی شده و ۸هزار و ۵۲۰ خانوار روستایی معادل ۹۲درصد خانوارها از نعمت گازشهری برخوردار شده اند.

وی به اجرای طرح گازرسانی در ۱۲ روستای این شهرستان اشاره کرد و افزود: برای تکمیل این پروژه‌ها ۱۹ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان اعتبار لازم است.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان گفت: هم اکنون کار گازرسانی به چهار روستای باقیمانده پایین دست املش شامل تابستان نشین، بیله لنگه، پشت دره لنگه و گلستان سرا با چهارمیلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار و همچنین گازرسانی به هشت روستای مناطق ییلاقی بخش رانکوه املش از قبیل کشمش، سیاه استخر، گورج، کلامرود، استخرسر، مطلاکوه، دیماجانکش و کجید با اعتباری معادل ۱۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان گازرسانی در حال انجام است.

اکبر تاکید کرد: کاز گازرسانی به این ۱۲ روستای شهرستان املش سال آینده به پایان می رسد و میزان برخورداری روستائیان شهرستان املش از نعمت گازشهری به ۹۷ درصد خواهد رسید.

شهرستان املش با ۲بخش مرکزی و رانکوه و با جمعیت ۴۴ هزار نفردر۷۰ کیلومتری شرق مرکز گیلان واقع شده است.