رشت – ایرنا – نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت با بیان اینکه مقام معظم رهبری در مراسم تنفیذ رییس جمهوری همه تذکرات لازم را داده و دلسوزی ایشان برای جامعه و ملت ها بر کسی پوشیده نیست گفت: یکی از محورهای کاری دولت باید توجه به منویات رهبری باشد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت الله رسول فلاحتی در خطبه های نمازجمعه رشت افزود: در طول ۴۲ سال از پیروزی انقلاب اسلامی کارهای زیادی انجام شده که قابل مقایسه با یک قرن گذشته نیست اما می توانست گسترده تر انجام شود.

وی اظهار داشت: می توانستیم در جبهه اقتصادی و فرهنگی بهتر از این باشیم اما بنا به دلایل مختلف محقق نشد.

امام جمعه رشت در ادامه با بیان اینکه انگلیس فرافکنی در حادثه کشتی اینگلیسی را موذیانه دانست و گفت: اول اینکه لایحه ای را با همکاری آمریکا به شورای امنیت ارسال کرد و کشتی شامل اجناس را دچار اصابت قرار دادند تا در شورای امنیت محکومیتی در عرصه اقتصادی برای ایران ایجاد کنند که تیرشان به سنگ خورد.

آیت الله فلاحتی انتشار عکس سفیر انگلیس با روسیه را دیگر حرکت موذیانه کشور انگلیس در روزهای اخیر عنوان کرد و با اشاره به عذرخواهی سفیر روسیه اظهار داشت: ملت ایران ، ملتی غیور، شجاع و فرزندان حضرت امام خمینی “ره” هستند.

وی در بخش دیگری از خطبه با اشاره به فرارسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی و تشریح قیام امام حسین “ع” افزود: اگر چه امام حسین “ع” با یزید جنگید اما آن امام با جهالت مردم مواجه بود و می خواست تا جهل را از جامعه اسلامی بزداید و به مردم آگاهی دهد.

امام جمعه رشت با اشاره به فرارسیدن ۲۶ مرداد سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی اظهار داشت: آزادگان ذخایر انقلاب اسلامی و افتخار ملت هستند.