رشت – ایرنا – پریا طلوعی عضو مرکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بندرانزلی دیپلم افتخار مسابقه نقاشی محیط‌ زیستی «جی کیو ای» کشور ژاپن را دریافت کرد.

به گزارش ایرنا، پریا طلوعی نوجوان ۱۴ ساله اهل انزلی در نوزدهمین مسابقه بین‌المللی نقاشی محیط زیست “جی‌کیوای” کشور ژاپن که در سال ۲۰۱۸ با موضوع “حیات روی زمین” فراخوان داد از بین ۱۴ هزار و ۲۰۹ اثر از ۹۸ کشور جهان توانست دیپلم افتخار این مسابقه را از آن خود کند .

در این دوره از مسابقات ۲۵ اثر اعضای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ارسال شد که طلوعی در میان چهار عضو برگزیده کانون در بخش بین الملل مسابقه نقاشی محیط ‌زیست «جی‌کیو ‌ای» قرارگرفت.

طلوعی از سال ۱۳۹۳ عضو مرکز فرهنگی هنری شماره ۲ کانون بندرانزلی است و با هدایت مربیان این مجموعه درمسیر پرورش استعدادهای خود حرکت می‌کند.

نقاشی طلولی تصویری از شمال کشور است که در اثرش انسان و طبیعت در هم تنیده شده‌اند و همزیستی دارند. مهربانی و سخاوت انسان و طبیعت نسبت به یکدیگر در این خطه از ایران به‌خوبی در نقاشی وی قابل مشاهده است.

علاوه بر پریا طلوعی سه عضو دیگر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور شامل نازنین یزدی ۱۰ ساله از مرکز فرهنگی هنری کانون بافت استان کرمان، مهدیه جعفرپور ۱۱ ساله از مرکز فرهنگی هنری شماره دو کانون اردبیل و ثمین محجوب ۱۰ ساله از مرکز فرهنگی هنری شماره یک کانون کرمانشاه موفق به کسب جایزه اول بخش بین‌ الملل شدند.