ایسنا/گیلان مدیرکل آموزش و پرورش گیلان گفت: با همکاری دانشگاه علوم پزشکی گیلان واکسیناسیون فرهنگیان در حال انجام است و تاکنون ۴۰ درصد فرهنگیان استان واکسینه شده‌اند.

محمد رحمتی در جمع خبرنگاران ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید صارمی و قدردانی از تلاش‌های خبرنگاران، اظهار کرد: اعتقاد داریم با همراهی اصحاب رسانه می‌توانیم بسیاری از مشکلات را حل کنیم نظام آموزشی کشور در این دوران سخت آسیب فراوان دید، سختی بسیاری را همکاران ما و دانش‌آموزان متحمل شدند، با یاری همه مردم، مسئولین و همراهی اصاحب رسانه توانستیم کرونا را مدیریت کنیم و با حداقل آسیب و بهره‌گیری از همه ظرفیت‌ها علی رغم همه مشکلات توانستیم سال تحصیلی گذشته را با کمترین آسیب تمام کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان افزود: امیدواریم بر اساس پیش بینی‌های صورت گرفته و مصوباتی که در سطح ملی داشتیم، مهرماه سالجاری مدارس را بازگشایی کنیم و سال تحصیلی جاری را با حضور دانش‌آموزان در مدارس جشن بگیریم.

رحمتی گفت: با همکاری دانشگاه علوم پزشکی گیلان واکسیناسیون فرهنگیان در حال انجام است و تاکنون ۴۰ درصد فرهنگیان استان واکسینه شده‌اند و تا ۲۵ مرداد به همه فرهنگیان استان واکسن تزریق می‌شود. همچنین مربیان مهدهای کودک، کارکنان دانشگاه فرهنگیان، سرباز معلم‌ها، کارکنان کانون‌های پرورش فکری هم مرحله به مرحله واکسینه می‌شوند.

وی بیان کرد: اصرار ما به بهره‌مندی دانش‌آموزان از آموزش‌های حضوری است و در این راستا اولین گام واکسیناسیون فرهنگیان بود که با فراهم آوردن همه امکانات و زیرساخت‌ها آغاز شده است تا بتوانیم مهر ماه امسال را با حضور دانش‌آموزان جشن بگیریم.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان گفت: اولیا اطمینان خاطر داشته باشند تا زمانی که همه پروتکل‌های بهداشتی در بازگشایی مدارس اجرا نشود، مدارس بازگشایی نمی‌شود لذا از این بابت دغدغه و نگرانی نداشته باشند چون دانش‌آموزان سرمایه‌های این کشور هستند و تامین و حفظ سلامت آنان در اولویت قرار دارد.

وی با اشاره به برخی مشکلات ثبت نام اینترنتی دانش آموزان، تصریح کرد: مشکلات ثبت نام اینترنتی رفع شده و اولیا پس از ثبت‌نام اینترنتی به مدارس محدوده محل زندگی خود مراجعه کنند زیرا هر ناحیه براساس جمعیت ساکن در آن سهمیه لازم برای ثبت‌نام را دارد.

انتهای پیام