آستارا – ایرنا – فرمانده سپاه ناحیه تالش از کمک ۳۷۰ میلیون ریالی خیران به بیمارستان و تامین نوشت‌افزار دانش‌آموزان نیازمند از سوی بسیج فرهنگیان و نیکوکاران این شهرستان خبر داد.

سرهنگ پاسدار جهانبخش عزیزی روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار کرد: خیران صنف طلافروشان تالش روز گذشته ۳۷۰ میلیون ریال به بیمارستان شهید نورانی این شهرستان کمک مالی کردند و این کمک ها برای تجهیز مرکز درمانی هزینه خواهد شد.

علیرضا سعدلو رئیس صنف طلافروشان تالش نیز گفت: این روزها مهربانی از کرونا سبقت گرفته و هر کسی دست دیگری را می گیرد و کرونا به ما یاد داد که اگر باهم باشیم نگرانی‌ها کم می شود و از خیران صنوف دیگر نیز دعوت می کنیم در امور خیر و کمک به نیازمندان، مشارکت بیشتر داشته باشند.

فرمانده بسیج سپاه تالش محرومیت زدایی در حوزه فرهنگی را از رسالت های این نهاد دانست و گفت: بسیج فرهنگیان با هماهنگی آموزش و پرورش، ۳۰ بسته نوشت افزار را به ارزش ۵۰ میلیون ریال تهیه و امروز به به دانش آموزان نیازمند اهدا کرد.

عزیزی افزود: سپاه در راستای برنامه محرومیت زدایی، در کنار آموزش پرورش نیز برای تامین نیازهای حوزه تعلیم و تربیت دانش آموزان تلاش می کند تا آینده سازان جامعه در مسیر تحصیل دغدغه ای نداشته باشند.

وضعیت تالش از نظر شیوع ویروس کرونا قرمز است و شیوع این ویروس در همه کشورها خسارات جانی و مالی درپی داشته است و در کشور ما خیران با کمک های نقدی و غیرنقدی خود، برای رفع مشکلات آسیب دیدگان از کرونا و سایر فقرا تلاش می کنند.

شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.