ایسنا/گیلان نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: با تاکید بر رعایت شیوه نامه های بهداشتی برای آحاد جامعه، همه مساجد، مداحان و سخنرانان مراسم محرم و صفر را برگزار کنند.

آیت الله رسول فلاحتی در جلسه برگزاری مراسم عزاداری ایام محرم و صفر در شرایط کرونا، با اشاره به اینکه یاد و نهضت امام حسین(ع) حرارت و نورانیتی در دل مومنان دارد که هرگز به سردی نمی گراید، اظهار کرد: در طول تاریخ ۱۴۰۰ سال گذشته تنها مسیری که توانست اسلام را نگه دارد، حادثه کربلا بود.

وی جهاد در راه خدا را عامل حفظ و حراست از دین عنوان کرد و افزود: نهضت کربلا توسط عالمان دین به ویژه علمای شیعه این مسیر را زنده نگه داشته است.

امام جمعه رشت با بیان اینکه عاشورا نمایش اقتدار دین اسلام به ویژه تشیع است، تصریح کرد: در هیچ دوره ای از تاریخ نهضت حسینی به گستردگی تاریخ معاصر بشر نبوده است.

آیت الله فلاحتی، انقلاب اسلامی را پرتوی از نهضت امام حسین(ع) خواند و بیان کرد: انقلاب اسلامی نشان داد که دین می تواند جامعه را اداره کند و مایه عزت دین داران دنیای معاصر شده است.

وی با اشاره به اینکه درخت تنومند اسلام با خون حسین(ع) ماند، خاطرنشان کرد: تاریخ انسان با خون ثارالله زنده است؛ ضمن اینکه خون امام حسین همه موحدان را احیا کرد.

نماینده ولی فقیه در گیلان به شیوع ویروس کرونا اشاره کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب فرمودند همانطور که به سلامت مردم توجه می کنید به دین مردم نیز توجه داشته باشید لذا با تاکید بر رعایت شیوه نامه های بهداشتی برای آحاد جامعه، همه مساجد، مداحان و سخنرانان مراسم محرم و صفر را برگزار کنند.

وی به بمباران تبلیغاتی دشمن علیه مساجد، حسینیه ها، تکایا و اجتماعات دینی اشاره کرد و متذکر شد: شبکه های اجتماعی معاند به دنبال خالی کردن مساجد هستند.

امام جمعه رشت با قدردانی از تلاش نیروی انتظامی در مقابله با هنجارشکنان، اظهار کرد: قمه زنی به طور عمومی و خصوصی در مراسم عزاداری محرم ممنوع است و از نیروی انتظامی می خواهیم با هنجارشکنان برخورد کند.

آیت الله فلاحتی با بیان اینکه تلاش شود مداحان و سخنرانان انقلابی در عرصه باشند، تصریح کرد: امروز بزرگترین وظیفه ما حمایت، هدایت و در کنار مردم انقلابی قرار داشتن است.

وی خواستار زنده نگه داشتن شعائر ناب دینی در ایام محرم شد و بیان کرد: تمام شهرهای گیلان را در عزاداری محرم سیاه پوش کنید.

انتهای پیام