ایسنا/گیلان پیشران بافنده فرش و گلیم در تالش گفت: نمایش و حضور گلیم‌های تالش در بازارهای جهانی می‌تواند درآمد خوبی را نصیب بافندگان این شهرستان کند.

عفیفه صمدی در گفت و گو با ایسنا با بیان اینکه علاوه براینکه در بافت فرش تابلو، قالیچه و گلیم فعالیت دارم، اظهار کرد: آموزش بافت فرش و گلیم به هنرجویان را نیز چند سالی است که انجام می‌دهم و استعدادهای خوبی به خصوص دختران جوان تالشی در بافت گلیم دارند.

وی افزود: گلیم تالش بسیار زیبا و باکیفیت است و از بازارپسندی بالایی در گیلان و دیگر استان‌های کشور از جمله، مشهد، اصفهان، اردبیل و … برخوردار است.

صمدی ادامه داد: توسط یکی از اقوام گلیم‌های بافته شده این شهرستان در کشور آلمان هم فروخته می‌شود و به نظر می‌رسد برپایی نمایشگاه گلیم و فرش تالش در دیگر کشورها می‌تواند ارزآوری خوبی برای بافندگان گلیم تالش داشته باشد.

وی تصریح کرد: گلیم‌بافی موجب ارتقای درآمد خانوارهای روستایی و شهری در این شهرستان می‌شود و حمایت از فرش بافان و گلیم‌بافان موجب خواهد شد که متقاضیان جدیدی نیز برای ورود به این عرصه انگزه بیشتری پیدا کنند.

این پیشران بافنده فرش و گلیم در تالش خاطرنشان کرد: گرانی مواد اولیه موجب شده است که هزینه تمام شده بافت گلیم و فرش بالا برود و از سوی دیگر بافندگان جوان گلیم و فرش، افزایش تقاضای دستمزد برای بافت فرش را دارند و همه این عوامل موجب خواهد شد که قیمت فروش گلیم بالا برود و با افزایش قیمت فرش و گلیم از تعداد خریداران نیز کاسته خواهد شد.

انتهای پیام