ایسنا/گیلان مدیر اتحادیه دامداران گیلان گفت: مشکلات موجب می‌شود که دامداران دامهایشان را به کشتارگاه بفرستند و در این صورت دیگر نوش‌داروی مسئولین مربوطه به درد دامدار نخواهد خورد.   

عباس یوسفی در گفت و گو با ایسنا با بیان اینکه دامداران گیلان منتظر حمایت دولت جدید هستند، اظهار کرد: همچنان قیمت خرید شیر از دامداران همان ۴۵۰۰ است و دیدگاهی وجود ندارد که شیر افزایش قیمت پیدا کند.

وی افزود: گویا مسئولین مربوطه منتظرند دامداران دامهایشان را به کشتارگاه بفرستند و بعدا برای حمایت دامداران تصمیم بگیرند و این نوش داروها بعدا دیگر به درد دامدار نمی‌ خورد.

یوسفی با بیان اینکه فشار بر دامداران را کسی رصد نمی‌کند و فقط تمرکزها بر قیمت فروش شیر است ادامه داد: قرار بود شیر لیتری ۶۵۰۰ تومان از دامداران خریداری شود که دستوری در این خصوص به کارخانجات لبنی داده نشده است.

مدیر اتحادیه دامداران گیلان خاطرنشان کرد: ما منتظریم دولت جدید فکری اساسی برای دمداران کند و مسئولینی بر سرکار بیایند که از مشکلات کشاورزی و دامداری مطلع باشند.

وی با بیان اینکه در استان گیلان حدود ۱۵۰ تن شیر تولید می‌شود و ۴۰ هزار نفر در گیلان به دامداری مشغول هستند اضافه کرد: قیمت کارگری بالا رفته و قیمت کاه گندم نیز اخیرا سه تا چهار برابر شده است و به این ترتیب معضل تهیه علوفه مشکلات جدی برای دامداران ایجاد کرده است.

وی یادآورشد: بحث دارو و درمان دام که همواره نادیده گرفته می‌شود، هزینه های سرسام قیمت تمام شده شیر را برای دامداران بسیار افزایش داده است.

مدیر اتحادیه دامداران گیلان گفت: اگر فکری به حال دامدار نشود و معیشت همچنان به سختی بگذرد، دامداری گیلان رو به تعطیلی خواهد رفت.

انتهای پیام