ایسنا/گیلان معاون علوم پزشکی گیلان، با بیان اینکه ۲۱ درصد جمعیت هدف استان تحت پوشش واکسیناسیون قرار گرفته اند، گفت: تاکنون ۴۹۲ هزار دوز واکسن تزریق شده است.

دکتر آبتین حیدرزاده در وبینار مدیران شبکه های بهداشت و درمان استان، با اشاره به فرایند واکسیناسیون کووید۱۹ در سطح استان، اظهار کرد: تاکنون ۲۱ درصد جمعیت هدف استان تحت پوشش واکسیناسیون کووید۱۹ قرار گرفته اند و با تامین واکسن، این فرایند سرعت بیشتری به خود خواهد گرفت.

وی افزود: با تزریق بیش از ۴۹۲ هزار دوز واکسن تاکنون، گیلان جزو استان های برتر کشور در پوشش واکسیناسیون جمعیت هدف است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با بیان اینکه ظرفیت تزریق واکسن در استان می تواند بیشتر شود، گفت: با توجه به مسافرپذیر بودن گیلان، در صورت تامین واکسن و همکاری دستگاه های مختلف در ایجاد پایگاه های جدید، می توان ظرفیت ارائه واکسن در استان را افزایش داد.

حیدرزاده، در ادامه از افزایش موارد ابتلا به کرونا در استان خبر داد و خاطرنشان کرد: روند شیوع کووید۱۹ در استان گیلان همچنان صعودی است.

وی با بیان اینکه ابتلای خانوادگی و بیمار شدن گروه های سنی میانسال و هفت تا ۱۸ سال طی هفته  گذشته بیشتر شده است، عنوان کرد: برای کنترل وضعیت موجود، درمان سریع موارد سرپایی، ایزوله کردن افراد دارای علائم بیماری و کاهش تماس افراد و اطلاع رسانی به خانواده ها و اقوام بیمار، سریع ترین و بهترین راهکار در این اپیدمی است.

معاون علوم پزشکی گیلان، نسبت به کاهش رعایت پروتکل های بهداشتی توسط مردم و اصناف هشدار داد و اضافه کرد: کاهش چشمگیر رعایت شیوه نامه های بهداشتی را شاهد هستیم و این امر مقدمات  هر چه بیشتر شیوع بیماری را فراهم می کند.

حیدرزاده یادآور شد: تلاش کادر بهداشت و درمان برای مراقبت، کنترل بیماری و اجرای سریع واکسیناسیون در کنار رعایت جدی و دقیق شیوه نامه های بهداشتی می تواند موجب فروکش پیک شدید بیماری شود.

انتهای پیام