ایسنا/گیلان سرپرست فرمانداری لنگرود، از اصناف خواست دستورالعمل های ستاد کرونا مبنی بر تعطیلی مشاغل را اجرا کنند و ادامه داد: از شهرداران نیز می خواهیم با جدیت اقدام به جمع آوری دستفروشان کنند، زیرا صنوف تعطیل هستند و دستفروشان نباید این روند را ادامه دهند.

هادی جعفرزاده در کمیته مقابله با کرونای شهرستان لنگرود، با اشاره به اوج گیری بیماری کرونا در کشور و استان گیلان، اظهار کرد: امروز همه هم و غم ما باید واکسیناسیون مردم در کمترین زمان ممکن باشد و بهتر است مردم شهرستان لنگرود تا قبل از ایام اربعین واکسن دریافت کنند.

وی با بیان اینکه رساندن واکسیناسیون به حد نصاب می تواند زنجیره بیماری را بشکند و ویروس را محدود کند، افزود: واکسن زده ها کمتر به مراکز درمانی مراجعه کرده اند و بیمارانی که واکسن تزریق کرده اند فراوانی کمتری دارند و لذا باید این اصل را دنبال کنیم.

سرپرست فرمانداری لنگرود، با ابراز تاسف از رعایت پایین پروتکل های بهداشتی در گیلان، تصریح کرد: گیلان جزو ضعیف ترین استان ها در رعایت پروتکل های بهداشتی بوده و میزان رعایت ۳۰ درصدی دارد، در حالی که میانگین کشوری آن ۴۸ درصد است؛ البته شهرستان لنگرود در سطح استان بالاترین میزان رعایت را داشته و همین دلیل موجب شد در قرمز شدن با تاخیر مواجه شویم.

جعفرزاده، اوج گرفتن بیماری کرونا را فقط مربوط به رعایت پروتکل های بهداشتی ندانست و اضافه کرد: برخی از متغیرها در افزایش مبتلایان دست ما نیست و توانایی نظارت بر این متغیرها همچون محدودیت تردد و مسافرت ها را نداریم.

وی از مردم خواست در زمان بحران رعایت پروتکل های بهداشتی را با شدت و جدیت بیشتر دنبال کنند و گفت: واکسیناسیون سریع را در دستور کار داریم، زیرا سلامت مردم در خطر است و از اول مرداد تا به امروز ۷۰ بستری و متاسفانه هفت فوتی داشتیم که شوخی نیست.

سرپرست فرمانداری لنگرود، از اصناف خواست دستورالعمل های ستاد کرونا مبنی بر تعطیلی مشاغل را اجرا کنند و ادامه داد: از شهرداران نیز می خواهیم با جدیت اقدام به جمع آوری دستفروشان کنند، زیرا صنوف تعطیل هستند و دستفروشان نباید این روند را ادامه دهند.

وی با اشاره به اهمیت غیر فعال شدن رستوران ها و قهوه خانه ها و تالارهای پذیرایی و سالن های سینما و تئاتر و پاساژ ها و استخرها و باشگاه ها و شهربازی و بوستان ها و مکان ها و مراکز تجمع، خاطرنشان کرد: نمایشگاه های عمومی و تخصصی تحت هر عنوان نباید برگزار شود، زیرا مصداق تجمع هستند و می توانند به نشر ویروس کمک کنند.

جعفرزاده، با بیان اینکه جامعه پزشکی و کادر درمان در خط مقدم مقابله با کرونا هستند، تصریح کرد: پزشکان و پرستاران نه تنها از نظر جسمی خسته هستند، بلکه ناتوانی در کمک کردن به برخی از بیماران از نظر روحی نیز آنان را آزار می دهد.

سرپرست فرمانداری لنگرود، از انجام ۹۵۸ تست پی.سی.آر طی مدت مذکور خبر داد و متذکر شد: از این تعداد ۴۳۰ تست مثبت داشتیم؛ همچنین ۲۷۵ بیمار را به صورت تلفنی ردیابی کردیم.

انتهای پیام