رشت-ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی آستانه اشرفیه گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۷۴ میلیارد و ۳۳۰ میلیون ریال تسهیلات توسعه بخش مکانیزاسیون کشاورزی به متقاضیان واجد شرایط این شهرستان پرداخت شده است.

مهرداد محمدی امروز در گفتگو با خبرنگار ایرنا ، با اشاره به جذب ۱۰۰ درصدی این اعتبارات در شهرستان اظهار داشت: این میزان تسهیلات به منظور خرید ماشین آلات و تجهیزات مختلف کشاورزی چون کمباین، تراکتور ، نشاء کار برنج ، تیلر ، پمپ آب ، سمپاش به متقاضیان پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه پرداخت تسهیلات توسعه بخش مکانیزاسیون در این شهرستان امسال تداوم دارد ، افزود: تسهیل در عملیات کاشت ، داشت و برداشت محصولات کشاورزی از مهمترین اهدف پرداخت چنین تسهیلاتی است ، ضمن آنکه توسعه این بخش نقش موثری در افزایش درآمد کشاورزان دارد.

محمدی در ادامه با اشاره به وجود ۸۵۰ دستگاه تراکتور ، ۹۰۰ دستگاه کمباین، ۱۱ هزار دستگاه تیلر و ۸۵۰ نشاء کار در این شهرستان یادآور شد: شهرستان آستانه اشرفیه به عنوان یکی از کانون های اصلی کشاورزی گیلان، دارای حدود ۲۹ هزار هکتار  زمین  کشاورزی است که از این میزان ۲۳ هزار و ۵۷۰ هکتار  به کشت برنج ، ۲ هزار و ۵۰۷ هکتار به کشت بادام زمینی و مابقی نیز به تولید و کشت محصولات باغی و صیفی جات اختصاص دارد.

وی با اشاره به آغاز برداشت برنج در این شهرستان نیز گفت: با توجه به وجود ۹۰۰ دستگاه کمباین در این شهرستان ، امسال بیش از ۲۰ هزار هکتار از اراضی منطقه بصورت مکانیزه برداشت می شود.

شهرستان آستانه اشرفیه در شرق استان گیلان، با داشتن دو بخش مرکزی و بندرکیاشهر دارای ۱۰۵ روستا و حدود ۱۰۸ هزار نفر جمعیت است.