ایسنا/گیلان معاون درمان علوم پزشکی گیلان از افزایش موارد ابتلا به کرونا در گیلان خبر داد و گفت: قدرت ویروس افزایش یافته است، اما متاسفانه رعایت پروتکل های بهداشتی روند کاهشی داشته است.

دکتر انوش دهنادی مقدم معاون در گفت وگو با خبرنگاران، از ثبت رکورد جدید بیماران کرونایی در خیز پنجم خبر داد و اظهار کرد: در حال حاضر بیش از ۱۰۰۰ بیمار مبتلا به کووید۱۹ در سطح بیمارستان های استان گیلان بستری هستند و متاسفانه حال ۱۵۰ تن از این بیماران مساعد نیست.

وی با بیان اینکه در روزهای اخیر شاهد افزایش بیماران مبتلا به کرونا در استان گیلان هستیم، خاطرنشان کرد: در طی شبانه روز گذشته حدود ۳۰۰ بیمار مبتلا به کووید۱۹ در بیمارستان های استان بستری شده اند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان، ضمن اظهار تاسف از ساده انگاری بیماری، عدم رعایت پروتکل های بهداشتی، ادامه مسافرت ها و برگزاری دورهمی ها در استان، گفت: گیلانی ها باید بدانند که تعداد تخت های بیمارستان ها و توان کادر درمان در استان محدود است و اگر شرایط به همین صورت پیش برود، در روزهای آینده احتمال وقوع مشکلات وجود دارد.

دهنادی مقدم، با بیان اینکه قدرت انتقال کرونای دلتا حدود ۶۰ درصد بیشتر از نوع جهش یافته انگلیسی و میزان کشندگی آن هم بالاترست، یادآور شد: خطر گسترش موج ابتلا و پیامدهای ناگوار آن جدی است.

وی با اشاره به اینکه ویروس های تنفسی مختلف از نظر پیشگیری و رعایت پروتکل های بهداشتی تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند، عنوان کرد: قدرت ویروس افزایش یافته است، اما متاسفانه رعایت پروتکل های بهداشتی روند کاهشی داشته است.

معاون علوم پزشکی گیلان، با اشاره به محدودیت ظرفیت تخت های بیمارستانی در گیلان، خاطرنشان کرد: اضافه شدن روزانه بیش از ۲۰۰ تا ۳۰۰ بیمار جدید باعث می شود به شرایط بحرانی برسیم.

انتهای پیام