ایسنا/گیلان معاون علوم پزشکی گیلان، بار زیاد مسافرت ها و دورهمی ها و در تماس مکرر بودن افراد با همدیگر در تجمعات و از همه مهمتر رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی را از دیگر عوامل صعود بیماری در استان دانست و اضافه کرد: متاسفانه میزان رعایت مردم به زیر ۴۰ درصد رسیده است.

دکتر آبتین حیدرزاده در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه متاسفانه طی شبانه روز گذشته تعداد ۲۸۰ بیمار جدید کرونایی را بستری کردیم، گفت: تعداد بیماران بستری در کل استان به نزدیک ۹۰۰ نفر رسیده و بیش از ۱۶۰ نفر بدحال هستند.

وی از بستری شدن تعداد زیادی از بیماران بدحال در بخش آی.سی.یو خبر داد و افزود: بخش دیگری از بیماران بدحال در انتظار بستری شدن در آی.سی.یو هستند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، روند ابتلا به کرونا را همچنان صعودی دانست و تصریح کرد: روز گذشته ۱۵۰۰ بیمار سرپایی نیز به مراکز بهداشتی و درمانی استان مراجعه کردند.

حیدرزاده، با اشاره به عوامل این سیر سریع صعودی بیماری در استان، خاطرنشان کرد: متاسفانه کرونای دلتا چند هفته ای است که وارد گیلان شده و کاملا در شهرستان ها فعال است لذا انتقال بیماری در جهش دلتا خیلی سریع تر رخ می دهد.

وی بار زیاد مسافرت ها و دورهمی ها و در تماس مکرر بودن افراد با همدیگر در تجمعات و از همه مهمتر رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی را از دیگر عوامل صعود بیماری در استان دانست و اضافه کرد: متاسفانه میزان رعایت مردم به زیر ۴۰ درصد رسیده است.

معاون علوم پزشکی گیلان متذکر شد: برای پیشگیری از بدتر شدن وضعیت کرونایی گیلان طی دو هفته آینده و نرسیدن به آمار بستری های بالای ۱۵۰۰ نفر حتما باید پروتکل های بهداشتی را بیش از پیش جدی بگیریم تا به بالای ۹۰ درصد برسد.

وی از افراد خواست حتما ماسک بزنند و تصریح کرد: همه افراد در معرض ابتلا به کرونا هستند و کسی که قبلا کرونا گرفته، کسی که واکسن زده و کسی که فکر می کند سیستم ایمنی قوی دارد نیز از خطر کرونا در امان نیست لذا از دورهمی ها اجتناب کنید و به مسافرانی که از سایر نقاط کشور به گیلان می آیند نزدیک نشوید.

انتهای پیام