ایسنا/گیلان رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان، لحظه شناسی را از مهمترین ویژگی‌های شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در چهار دهه گذشته برشمرد و تصریح کرد: این نهاد نقش موذن انقلاب اسلامی را داشته و همواره مردم را برای حراست از نظام مقدس جمهوری اسلامی فراخوانده است.

حجت الاسلام والمسلمین مجتبی اشجری در دیدار با استاندار گیلان که به مناسبت ۱۲ مرداد، سالروز تاسیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برگزار شد، گفت: این نهاد انقلابی و مردمی در طول چهار دهه عمر پربرکت خود و طی فراز و فرودهای بسیار توانسته نقش موثر خود را در پاسداشت ایام‌الله انقلاب اسلامی، برگزاری مراسم ملی و انقلابی و همچنین اعلام مواضع نظام مقدس جمهوری اسلامی و ملت شریف ایران در مقاطع مختلف به خوبی ایفا کند.

وی با اشاره به تولیت شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در بزرگداشت مناسبت‌های انقلاب اسلامی و برگزاری مراسم ملی و انقلابی، اظهار کرد: سیاستگذاری، ساماندهی و نظارت بر اینگونه مراسم برعهده این نهاد انقلابی بوده که از یوم الله ۱۲ فروردین شروع می شود و با دهه مبارک فجر و برگزاری راهپیمایی باشکوه یوم‌الله ۲۲ بهمن خاتمه می‌یابد.

حجت الاسلام اشجری، لحظه شناسی را از مهمترین ویژگی‌های شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در چهار دهه گذشته برشمرد و تصریح کرد: این نهاد مولود انقلاب همواره زمینه‌ساز حضور آگاهانه و به موقع مردم در مناسبت های ملی و انقلابی و رخدادهای مهم بوده و با زمینه‌سازی خلق حماسه‌های متعدد موجبات مانایی انقلاب اسلامی را فراهم آورده است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان با بیان اینکه حضور پرشور مردم در بزرگداشت ایام‌الله انقلاب اسلامی نقشه‌های متعدد دشمنان نظام را خنثی کرده است، بیان کرد: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی نقش موذن انقلاب اسلامی را داشته و همواره مردم را به پاسداشت مناسبت‌های انقلاب اسلامی و حراست از نظام مقدس جمهوری اسلامی فراخوانده است.

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری فرمودند شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در صراط مستقیم حرکت کرده است، گفت: این نهاد انقلابی موفقیت‌های خود را مدیون بصیرت و حضور آگاهانه و پرشور مردم در بزنگاه‌های حساس تاریخی است.

حجت الاسلام اشجری با بیان اینکه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کوشیده است با آگاهی‌بخشی، بازخوانی و واکاوی رویدادها و رخدادهای انقلاب اسلامی جلوی تحریف و فراموشی مناسبت‌های انقلابی را بگیرد، تصریح کرد: این نهاد انقلابی در طول ۱۷ ماه شرایط خاص کشور ناشی از شیوع بیماری کرونا سعی کرده مدلی را ارائه دهد که ضمن صیانت از سلامت جامعه، زمینه‌های پاسداشت مناسبت ها نیز فراهم شود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان با بیان اینکه مناسبت های انقلاب اسلامی تعطیل نشدنی است، تاکید کرد: در ماه‌های اخیر مراسم سلامت‌محور بسیاری با حضور نمادین مردم و گاها به شکل رژه خانوادگی خودرویی و یا برنامه زنده تلویزیونی در ساعات پر مخاطب برگزار شده است.

وی با بیان اینکه حضور آیت‌الله جنتی در راس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی موجب قوام این نهاد انقلابی شده است، بیان کرد: هدایت‌های هوشمندانه و حمایت‌های دلسوزانه این عالم مجاهد سبب غنای مناسبت‌های انقلابی در سطح کشور شده است.

حجت الاسلام اشجری، استان گیلان را جزو استان های موفق کشور در بزرگداشت مناسبت های اسلامی و انقلابی و برگزاری مراسم ملی و مذهبی دانست و اظهار کرد: این استان توانسته با ابتکار و نوآوری در بزرگداشت ایام‌الله انقلاب اسلامی در شرایط مختلف، به نمونه‌ای مثال‌زدنی و الگویی درخشان برای دیگر استان‌ها تبدیل شود.

وی با بیان اینکه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان از یک مجموعه بزرگ مدیریتی در سطح استان تشکیل شده که با همفکری، همدلی و همکاری و زمینه‌سازی حضور پرشور و شعور مردم، حماسه‌های بزرگی را در تاریخ انقلاب اسلامی به ثبت رسانده است، گفت: ۱۲ مرداد، سالروز تاسیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی را به همه دست‌اندرکاران بزرگداشت مناسبت‌های انقلابی در سطح استان تبریک عرض کرده و امیدواریم با ادامه همدلی‌ها و همکاری‌ها، درخشش استان گیلان در برگزاری مراسم ملی و مذهبی همچون سال‌های گذشته تداوم یابد.

انتهای پیام