ایسنا/گیلان رئیس رسانه ملی با بیان اینکه در تلاشیم تا همه استودیوهای پخش مراکز استان‌ها را از اس.دی به اچ.دی تبدیل کنیم، گفت: در زمینه برودکست هم امیدواریم با تامین منابع مورد نیاز بتوانیم همه استان‌ها را به تراز بالا برسانیم.

عبدالعلی علی عکسری در حاشیه افتتاح طرح‌های بزرگ استودیویی و فنی صدا و سیمای مرکز گیلان، اظهار کرد: در گذشته مراکز استان‌ها در تراز جهانی قرار نداشتند، حتی برنامه‌های این مراکز هم ۲۴ ساعته نبودند و فقط هر روز چند ساعتی برنامه داشتند، اما دیدیم استان‌ها هر کدام قابلیت‌های فوق العاده‌ای دارند و می‌توانند تولیدات با ارزشی داشته باشند؛ بنابراین، تلاش کردیم تا مراکز استان‌ها ۲۴ ساعته شوند.

وی افزود: با تلاش دست اندرکاران و استفاده از هنرمندان و صاحبنظران هر استان تراز تولیدات افزایش یافت و روز به روز تولیداتی با کیفیت بالا در مراکز استان‌ها تولید شد.

رئیس سازمان صدا و سیما با بیان اینکه در آغاز همه استودیوهای پخش و تولید مراکز اس.دی بودند، گفت: در تلاشیم تا همه استودیوهای پخش و تولید صدا و سیمای مراکز استان‌ها را اچ.دی سازی کنیم که جزو ضروریات زمان است.

علی عسکری تصریح کرد: صدا و سیمای مرکز گیلان تقریبا جزو نخستین مراکزی است که کل چرخه در آن اچ.دی می‌شود و این آغاز حرکت در مسیری جدید و متنوع است.

وی اضافه کرد: در زمینه برودکست هم امیدواریم با تامین منابع مورد نیاز بتوانیم همه استان‌ها را به تراز بالا برسانیم تا بتوانند از فن آوری‌های پیشرفته تری بهره‌مند شوند.

رئیس رسانه ملی، با قدردانی از رئیس سازمان برنامه و بودجه، گفت: دکتر نوبخت علاوه بر بودجه‌های جاری، با کمک‌های مالی به پیشرفته سازی و به روز کردن سامانه‌ها کمک و تلاش کردند تا مرکز گیلان کاملا نوسازی و پخش آن از اس.دی به اچ.دی تبدیل شود.

انتهای پیام