ایسنا/گیلان فرمانده انتظامی گیلان از کشف ۶۷۰ دستگاه استخراج ارز دیجیتال غیرمجاز به ارزش بیش از ۱۲۲میلیارد ریال در گیلان خبر داد.

سردار عزیزاله ملکی  با اعلام اینکه استفاده غیرمجاز از دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال، علاوه بر مضرات اقتصادی باعت اخلال در شبکه برق‌رسانی می‌شود، اظهار کرد: با برگزاری جلسات تعاملی و گشت‌های مشترک و هدفمند با عوامل اداره برق، رسیدگی به تخلفات استفاده غیرمجاز از دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال به صورت ویژه و میدانی در دستور کار پلیس گیلان قرار دارد.

وی افزود: طرح مبارزه با استفاده کنندگان غیرمجاز از دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال به دنبال قطعی‌های مکرر برق به همت ماموران پلیس امنیت اقتصادی استان و با همکاری کلیه یگان‌های انتظامی در سطح گیلان به مدت یک ماه اجرا شد.

فرمانده انتظامی استان گیلان از شناسایی ۲۲ مکان استفاده غیرمجاز از دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال ‌با تلاش‌های صورت گرفته توسط کلیه یگان‌های انتظامی و اعزام ماموران به محل‌های مورد نظر در یک ماهه گذشته خبر داد و گفت: در راستای اجرای این طرح، ۶۷۰ دستگاه استخراج ارز دیجیتال توسط پلیس گیلان کشف شد.

این مقام ارشد انتظامی به دستگیری و معرفی ۲۵ متهم در این رابطه به مرجع قضائی اشاره کرد و گفت: کارشناسان ارزش تقریبی دستگاه‌های کشف شده را ۱۲۲ میلیارد و ۴۶۰ میلیون ریال برآورد کردند.

سردار ملکی در پایان با تاکید بر اینکه نیروی انتظامی با مخلان اقتصادی به صورت قاطع و قانونی برخورد می‌کند از شهروندان خواست، برای کمک به اقتصاد و امنیت کشور، خصوصا پیشگیری از اختلال در شبکه برق‌رسانی در صورت اطلاع از استفاده غیرمجاز از دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال، بلافاصله موضوع را از طریق تماس با سامانه ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

انتهای پیام