رشت – ایرنا- استاندار گیلان گفت: دولت طی سال گذشته بالغ بر ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت به متقاضیان فنی و حرفه‌ای به منظور ایجاد اشتغال پرداخت کرده است.

به گزارش  روابط عمومی استانداری گیلان؛ ارسلان زارع در آستانه هفته ملی مهارت، صبح امروز (یکشنبه) در حاشیه بازدید از مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای استان  به نقش اساسی و مؤثر آموزش در تقویت مهارت و زمینه‌سازی برای اشتغال اشاره و اظهار کرد: گیلان از ۲۰ مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای با امکانات زیرساختی مناسب و مربیانی ماهر برخوردار است.

وی با اشاره به بازدید امروز خود از مراکز مختلف آموزش فنی و حرفه‌ای در رشت، افزود : مرکز آموزش و ارزیابی آنلاین یکی از بخش‌های مورد بازدید بود که با وجود محدودیت های کرونایی به عنوان یک فرصت در مسیر توسعه دولت الکترونیک محسوب می‌شود.

نماینده عالی دولت در گیلان به سرمایه‌گذاری ۳۵ میلیارد ریالی بخش خصوصی برای احداث دهکده کودک اشاره و خاطرنشان کرد: از ظرفیت بخش خصوصی در زمینه سرمایه‌گذاری مشترک برای توسعه و فرهنگ سازی به‌ویژه در حوزه کودکان نیز با انعقاد تفاهم‌نامه ها و قراردادها استفاده شده است.

وی افتتاح این مجموعه آموزشی را در ارتقاء سطح آگاهی کودکان و نوجوانان مؤثر ارزیابی و تصریح کرد : آموزش های مراکز فنی و حرفه‌ای با حمایت‌های دولت از طریق تسهیلات بانکی و نهادهای حمایتی همچون کمیته امداد و بهزیستی و نیز صندوق کارآفرینی امید از اشتغال بانوان، هنرمندان و روستاییان پشتیبانی می‌کند.

استاندار گیلان با بیان اینکه به واسطه حمایت‌های صورت گرفته دولت طی سالیان اخیر شاهد دستاوردهای خوبی در صنعت بافت فرش و تابلو فرش، رشتی دوزی و سایر صنایع دستی و رضایتمندی در فروش بوده ایم، گفت: دولت طی سال گذشته بالغ بر ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت به متقاضیان فنی و حرفه‌ای ایجاد کننده اشتغال ، پرداخت کرده است.

۲۰ مرکز دولتی فنی و حرفه ای و ۸۰۰ آموزشگاه آزاد در استان گیلان فعال است.