ایسنا/گیلان امام جمعه رشت گفت: مردم به ویژه روستاییان در دریافت مجوز ساخت و ساز با مشکل مواجه هستند و هشدار می دهم سازمان های حفاظت محیط زیست و منابع طبیعی و دستگاه قضا به روستاییان آزار نرسانند.

آیت الله رسول فلاحتی در خطبه های نماز جمعه شهر رشت، به سالروز شهادت جمعی از زائران خدا در ۲۶ تیرماه سال ۱۳۶۶ اشاره کرد و افزود: مکه و مدینه حرم امن خداست، اما آل سعود با همکاری آمریکای جنایتکار زائران را به شهادت رساندند.

وی با اشاره به خروج نیروهای آمریکایی از غرب آسیا، تصریح کرد: آمریکایی ها ذلیلانه در حال خالی کردن منطقه غرب آسیا هستند و آل سعود نیز در باتلاق خونین یمن گرفتار شده است.

نماینده ولی فقیه در گیلان، با بیان اینکه افغانستان میدان تاخت و تاز داعش، طالبان و دولت مرکزی شده است، اظهار کرد: اگر ایران بتواند در عرصه بین المللی بین دولت مرکزی و طالبان هماهنگی ایجاد کند، آرامش در افغانستان ایجاد می شود.

امام جمعه رشت، به پذیرش قطعنامه ۵۹۸ توسط امام خمینی(ره) اشاره کرد و یادآور شد: پذیرش قطعنامه توسط امام راحل تدبیری مدیرانه بود.

وی با گلایه از بعضی سازمان ها و نهادها در نارضایتی مردم، تصریح کرد: مردم به ویژه روستاییان در دریافت صدور مجوز ساخت و ساز با مشکل مواجه هستند و هشدار می دهم سازمان های حفاظت محیط زیست و منابع طبیعی و دستگاه قضا به روستاییان آزار نرسانند.

آیت الله فلاحتی، با تاکید بر همگرایی و همصدایی مسئولان در راستای صدور مجوزهای لازم به مردم، بیان کرد: انتظار داریم همه دستگاه های زیرمجموعه دادگستری سراسر استان گوش شنوا از رئیس کل دادگستری داشته باشند.

وی به سالروز شهادت امام محمد باقر(ع) اشاره کرد و گفت: امام پنجم فرمودند «شیعیان باید تکیه گاه باشند» و امروز انقلاب اسلامی و شیعه در سایه درایت ها و تلاش های امام راحل و مقام معظم رهبری و همچنین مردم ایران تکیه گاه و محور برای تمام امت اسلامی شده است.

نماینده ولی فقیه در گیلان، با تبریک فرارسیدن هفته بهزیستی، عنوان کرد: قدردان تلاش های مسئولان بهزیستی در توجه به آسیب های اجتماعی و کاهش این آسیب ها در جامعه هستیم.

امام جمعه رشت، به اهمیت تبعیت از ولایت مطلقه فقیه اشاره کرد و گفت: توده های مردم می دانند ولایت فقیه جانشین امام زمان(عج) است و در طول انقلاب از ولایت پشتیبانی و تبعیت کردند.

انتهای پیام