آستارا – ایرنا – نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی از اختصاص هشت میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال برای تجهیز بیمارستان ۱۳۲ تختخوابی این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ غلامرضا مرحبا روز چهارشنبه در بازدید از بیمارستان شهید بهشتی این شهرستان اظهار داشت: این اعتبار در بخش های سرمایشی، گرمایشی و سیستم اطفای حریق بیمارستان صرف خواهد شد و لازم است این واحد درمانی از استانداردهای لازم برای خدمات ‌رسانی به مراجعه ‌کنندگان برخوردار باشد. 

وی با بیان این که در بهره‌ برداری از بیمارستان شهید بهشتی این شهرستان غفلت ‌هایی صورت گرفته تصریح کرد: نبود تجهیزات سخت ‌افزاری به روز، کمبود پزشک و نیروی انسانی از جمله مشکلات تنها بیمارستان آستارا است. 

وی اضافه کرد: همیشه مردم از خدماتی که در بیمارستان شهید بهشتی ارائه می‌شد گلایه مند بودند به همین دلیل از زمان قبول مسئولیت، تلاش کرده‌ ام تا کاستی‌ های بیمارستان با تهیه دستگاه‌ های دیالیز، لوازم جانبی سی‌ تی ‌اسکن، تامین پزشکان لازم، استخدام کادر پرستاری و خدماتی برطرف شود. 

مرحبا گفت: مجوز خرید تجهیزات تخصصی برای اورولوژی، قلب و ارتوپدی صادرشده و پس از خرید، دانشگاه علوم پزشکی گیلان موظف به پرداخت هزینه آن است.

وی افزود: با توجه به گرمای موجود و از کار افتادگی چیلرهای(زداینده حرارت از مایعات) بیمارستان، سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برای بازسازی و تعمیر چیلرها و یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال هم برای خرید کولرها گازی اسپیلت تأمین‌ شده و هم ‌اکنون مراحل مزایده را سپری می‌ کند.

مرحبا یادآور شد: با خرید و تجهیز بیمارستان به کولرهای گازی اسپیلت در صورت از کارافتادگی چیلرها فرایند سرویس‌ دهی به بیماران و مراجعه ‌کنندگان تداوم خواهد داشت. 
نماینده مردم آستارا با اشاره به این که بیمارستان سرویس اطفای حریق داشت، اما به دلیل عدم‌ کارکرد سرویس اطفای حریق، خطر آتش‌ سوزی بیمارستان را تهدید می ‌کرد ، افزود: گفت: سه میلیارد ریال هم برای راه ‌اندازی سرویس ‌های اطفای حریق بیمارستان شهید بهشتی شهرستان آستارا اختصاص یافت .

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان قرار دارد و با یک بیمارستان ۱۳۲ تختخوابی، ۶ مرکز بهداشتی، یک مرکز درمانی در بخش لوندویل، ۲۵ خانه بهداشت و حدود ۵۰۰ نیروی انسانی فعالیت می کند.