رشت – ایرنا – معاون فرهنگی و امور رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان اعلام گفت: به منظور بهره مندی از دریافت واکسن کرونا امکان ارزیابی و رتبه‌بندی پایگاه‌های خبری فاقد امتیاز بار دیگر فراهم شده است.

حسین ابراهیمیان روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه از ۲۲۱ پایگاه خبری گیلان ۴۰ پایگاه دارای ضریب کیفی هستند افزود: زمان ثبت نام برای واکسیناسیون خبرنگاران تمدیده شده است.

وی ادامه داد: از امروز ۲۰ تیرماه تا پایان وقت جمعه ۲۵ تیرماه امکان ارزیابی و رتبه‌بندی پایگاه‌های خبری فاقد امتیاز برای دریافت سهمیه واکسن فراهم شده است.

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان اظهار داشت: این تصمیم  بنا بر تقاضای تعدادی از مدیران مسئول پایگاه های خبری فاقد رتبه‌بندی برای دریافت سهمیه واکسن کرونا اتخاذ شده است.

ابراهیمیان افزود: آن دسته از رسانه‌های مشمولی که تا پایان روز سه شنبه ۱۵ تیرماه موفق به ثبت‌نام نشده‌اند نیز از روز یکشنبه ۲۰ تیرماه مجددا فرصت ثبت‌نام خواهند داشت.
طبق سند ملی واکسیناسیون، اولویت سوم تزریق واکسن کرونا شامل خبرنگاران می‌شود ؛گیلان با رشد ۲۷ درصدی تعداد نشریات از سال ۹۲ نسبت به سال ۹۸ جزو پنج استان برتر کشور به لحاظ تعداد رسانه کشور است؛بطوریکه با داشتن ۱۱۰ سال سابقه در حوزه مطبوعات از استان های پیشرو در این حوزه شناخته می شود و هم اکنون ۱۹۷ نشریه در استان فعال است .
طبق گزارش روز جمعه نرم افزار ماسک شهرستان های رودسر، رودبار و بندرانزلی به شهرستان های قرمز گیلان اضافه شدند و به این ترتیب تعداد شهرستان های قرمز به عدد ۶ رسید که شامل شهرستان رشت ، خمام و آستارا نیز می شود.بر این اساس، شهرستان  رودسر از وضعیت زرد، رودبار و بندرانزلی از وضعیت نارنجی خارج  و در نقشه جدید کرونایی استان گیلان به رنگ قرمز شد. همچنین در حال حاضر شهرستان های سیاهکل و لاهیجان از وضعیت زرد کرونایی خارج و نارنجی شدند، ضمن اینکه شهرستان های آستانه اشرفیه، فومن، ماسال و صومعه سرا نیز نارنجی هستند.هم اکنون فقط شهرستان های لنگرود،  املش، شفت، رضوانشهر و تالش در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.
طبق آخرین گزارش رسمی ۳۷۰ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان های گیلان بستری بوده که از این تعداد ۵۵ بیمار بدحال هستند، این در حالیست که بر اساس آخرین آمار در دهم ماه جاری ۲۴۵ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان های استان بستری بودند.