ایسنا/گیلان رئیس پلیس راه گیلان، با اشاره به کاهش تصادفات جاده ای طی سه ماهه نخست امسال در محورهای استان، گفت: با بیان اینکه بالغ بر ۶۳ درصد از تصادفات در محورهای برون شهری مربوط به موتور سواران و عابرین پیاده است.

سرهنگ جاور صفاری در گفت وگو با ایسنا، از کاهش تصادفات جاده ای در سه ماهه نخست سال جاری در محورها استان گیلان خبر داد و اظهار کرد: از ابتدای سال ۱۴۰۰ تا ۱۵ تیر در مجموع ۱۰۴ نفر در اثر تصادفات جان خود را از دست دادند.

وی با بیان اینکه بالغ بر ۶۳ درصد از تصادفات در محورهای برون شهری مربوط به موتور سواران و عابرین پیاده است، تصریح کرد: توصیه می کنیم موتورسواران از کلاه ایمنی استفاده کنند.

رئیس پلیس راه گیلان، با اشاره به اینکه بهترین راه برای پیشگیری از بروز سوانح جاده ای آموزش قوانین راهنمایی و رانندگی به کاربران جاده است، تصریح کرد: اگر آموزش های ترافیکی از مدارس آغاز شود می تواند در درازمدت از بروز حوادث دلخراش رانندگی جلوگیری کند.

صفاری با بیان اینکه رانندگی با سرعت بالا، غیرمجاز و نامطمئن سبب بروز حوادث شدیدی نظیر واژگونی خودرو می شود، عنوان کرد: توجه به مهندسی راه، آموزش های ترافیکی، فرهنگ سازی ایمنی عبور و مرور و اجرای مقررات راهنمایی و رانندگی نیز نقش مهمی در کاهش تصادفات و سوانح جاده ای دارد.

انتهای پیام