رشت – ایرنا- معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش گیلان با بیان اینکه دانش آموزان امسال اردوی راهیان نور را مجازی تجریه می کنند، گفت: ۱۵ هزار دانش آموز استان جامعه هدف راهیان نور مجازی هستند.

جمیل غریب روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا متفاوت از سال های گذشته طی چند سهمیه بندی اردوی راهیان نور دانش آموزان را مجازی برگزار می کنیم.

وی با بیان اینکه محتوی و برنامه های مجازی اردوی راهیان نور شامل روایت جبهه و جنگ توسط راویان، خاطرات شهدا و برگزاری مسابقه شفاهی از سخنان راویان است، اظهار داشت: طبق سهمیه از هر شهرستان تعدادی از دانش آموزان متوسطه دختر و پسر برای اردوی مجازی راهیان نور در نظر گرفته شده است.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش گیلان با اشاره به آغاز اردوی راهیان نور مجازی در استان همزمان با هفته بسیج خاطر نشان کرد: این برنامه طی ماه های آذر، بهمن و اسفند اجرا می شود و در دی ماه به دلیل برگزاری امتحانات دانش آموزان انجام نخواهد شد.

وی با بیان اینکه برنامه اردوی راهیان نور از طریق شبکه شاد برای دانش آموزان قابل مشاهده است، تصریح کرد: طبق برنامه برای هر شهرستان ساعتی برای برگزاری این اردو در نظر گرفته می شود و اطلاع رسانی به دانش آموزان از طریق شبکه شاد و ارسال لینک برای مراجعه انجام می گیرد.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش گیلان بیان داشت: آدرس https://rubika.ir/haajomran و https//shad.ir/bfgilan با عنوان به سنگر راهیان نور بپیوندید، برای دانش آموزان در بستر شبکه شاد ارسال می شود.

سال گذشته در مرحله اول اعزام دانش‌آموزان به اردوهای راهیان‌نور حدود دو هزار و ۶۰۰ دانش‌آموز دختر به مناطق عملیاتی دوران دفاع‌مقدس غرب کشور اعزام می شوند.

استان گیلان دارای افزون بر ۳۶۸ هزار دانش آموز است.