آستارا – ایرنا – فرماندار تالش گفت: این شهرستان با داشتن ۱۲۶ مزرعه تکثیر ماهیان سردابی، ۵۰ درصد تولید این گونه آبزی را در استان گیلان به خود اختصاص داده است.

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی فرمانداری تالش به ایرنا؛ محمد حسین شاهکویی اظهار کرد: در ۱۲۶ مزرعه تولید ماهیان سردابی تالش ۴۵۵ نفر مشغول کار هستند و هر سال بیش از ۲ هزار و ۷۷۰ تن ماهی سردابی در این مزارع تولید می شود.

وی با اشاره به فعال بودن هشت مزرعه پرورش ماهیان خاویاری با اشتغالزایی برای ۹۳ نفر و فعالیت ۲ مرکز تکثیر این نوع ماهی با ظرفیت اشتغال هفت نفر در این شهرستان  از تلاش و برنامه ریزی برای توسعه و رونق مزارع ماهی خبر داد.

فرماندار تالش با اعلام اینکه تاسیس نمایندگی اداره شیلات این شهرستان به سال ۸۶ باز می گردد، هدف از حمایت از مزارع تکثیر و تولید ماهی ها را افزایش تولید گوشت ماهی، ایجاد اشتغال مستقیم و غیرمستقیم و توسعه صنایع شیلات اعلام کرد.

تالش با ۹۳ کیلومتر نوار ساحلی دریای خزر از مراکز مهم تولید و صید ماهی است و ۲۰۰ صیاد ثبت شده در چهار شرکت تعاونی پره صیادی این شهرستان به شغل صیادی مشغول هستند.

روز گذشته (دوشنبه) با همت اداره شیلات تالش یک میلیون قطعه بچه ماهی در رودخانه جوکندان این شهرستان رهاسازی شد تا سبب تقویت منابع آبزیان رودخانه ها و نوار ساحلی دریای خزر شود.

شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.