آستارا – ایرنا – معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرماندار آستارا گفت: محوطه مجتمع مسکونی معلولان از زمان افتتاح واحدها بهسازی نشده و تردد ساکنان مجتمع با مشکل مواجه است و دستگاه‌های متولی به هدابت آبهای سطحی و ساماندهی آن اقدام کنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا کامبیز لقمانی مقدم روز پنجشنبه در جلسه مناسب سازی معابر عمومی با وضعیت معلولان، در فرمانداری آستارا از شهرداری و اداره راه و شهرسازی خواست به خاکریزی، تسطیح و ایجاد فضای سبز در محوطه مجتمع مسکونی معلولان اقدام کنند تا معولان جسمی حرکتی مشکلی در تردد نداشته باشند.

مجتمع مسکونی معلولان با ۱۹۲ واحد، جزو پروژه مسکن مهر آستاراست و در سال ۹۴ به بهره برداری رسیده است.

معاون فرماندار آستارا ادامه داد: مناسب سازی اماکن عمومی و رفع سد معبر برای تردد آسان معلولان ضروری است و بارها در جلسات مختلف مطرح شده اما شهرداری و دستگاه های متولی، تاکنون در این رابطه اقدام جدی انجام نداده اند.

لقمانی مقدم افزود: شهرداران آستارا و لوندویل با بررسی میدانی برای ایجاد پارکینگ ها، مناسب سازی سرویس های بهداشتی داخل شهر و تامین امکانات رفاهی جانبازان و معلولان تلاش کنند.

فریبرز خورشیدی رئیس اداره بهزیستی آستارا هم گفت: مرکز توانبخشی توانخواهان ذهنی سامان و سارا با ۶۵۰ معلول، مجری طرح توانبخشی مبتنی بر جامعه است و دولت با یارانه و هزینه های جانبی به معلولان کمک می کند و باید برای کیفیت خدمات رسانی، از ظرفیت دستگاه های اجرایی و خیران استفاده شود.

بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان قرار دارد و ۷۰۰ خانوار این شهرستان از خدمات اجتماعی و توانبخشی بهزیستی بهره مند هستند.