ایسنا/گیلان استاندار گیلان با تاکید بر لزوم توسعه و ارتقای فرهنگ استاندارد در جامعه، گفت: در دولت تدبیر و امید، گام‌هایی موثر برای استانداردسازی محصولات کشاورزی استان برداشته شده است.

ارسلان زارع در دیدار معاون تدوین و ترویج سازمان ملی استاندارد، این نهاد را دارای نقشی موثر در ارتقاب کیفیت زندگی اجتماعی دانست و اظهار کرد: گیلان ظرفیت‌های گوناگونی در بخش صنعت، تولید محصولات کشاورزی و صنایع وابسته و خدمات گردشگری متناسب با رسالت سازمان استاندارد دارد.

وی به گام‌های موثر برداشته شده در دولت تدبیر و امید برای استانداردسازی بخش زیادی از محصولات کشاورزی از جمله زیتون اشاره و خاطرنشان کرد: باتوجه به جایگاه برتر گیلان در ۲۰ محصول تولیدی، برای ارائه خدمات بهتر به جمعیت متراکم استان، ایجاد دفاتر و نمایندگی شهرستانی منجر به تسهیل امور و رضایتمندی مردم شده است.

استاندار گیلان، با بیان اینکه تعدد وظایف و گستردگی ماموریت‌های استاندارد گیلان باتوجه به وجود سه بندر فعال آستارا، انزلی و کاسپین، این استان در زمره استان های مهم کشور قرار داده، گفت: به واسطه پیوستن ایران به اتحادیه اقتصادی اوراسیا و اتصال خط ریلی از رشت به کاسپین و انزلی و سپس آستارا در ادامه حجم کار به ویژه در صادرات غیرنفتی بیشتر نیز خواهد شد.

زارع، وجود نیروهای متخصص در استاندارد گیلان و تعامل با دستگاه‌های دیگر و فعالان بخش خصوصی را مهمترین سرمایه این سازمان دانست و افزود: باتوجه به گردشگرپذیربودن گیلان و وجود مراکز تفریحی، اقامتی و شهربازی، حفظ سلامت مردم بسیار حائز اهمیت است.

وی به تولید محصولات مختلفی در گیلان از جمله تولید کیک و کلوچه اشاره و اضافه کرد: با توجه به ضرورت جلب اعتماد و اطمینان مردمی، باید کیفیت زندگی و شاخص‌های اجتماعی و اقتصادی و فرهنگ استاندارد را گسترش و ارتقا دهیم.

استاندار گیلان به مدیرکل جدید استاندارد توصیه کرد از ظرفیت‌های رسانه‌ای، سازمان‌های مردم نهاد، شوراهای اسلامی و فعالان مدنی در ارتقای فرهنگ استاندارد استفاده بیشتری شود.

پرویز درویش، معاون تدوین و ترویج سازمان ملی استاندارد نیز به تولید محصولات مزیت دار اقتصادی در گیلان از جمله برنج، چای، زیتون و دیگر تولیدات متنوع خاص این استان اشاره کرد و گفت: گیلان به لحاظ گردشگری و تجهیزات تفریحی، از استان‌های موفق محسوب می‌شود.

به گزارش ایسنا، در این دیدار ضمن قدردانی از تلاش‌های داریوش اشکانی پور، مهناز جعفریان به عنوان مدیرکل جدید استاندارد گیلان معرفی شد.

انتهای پیام