رشت – ایرنا – مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان ضمن اعلام خبر آغاز ثبت نام برای شرکت در یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در گیلان همزمان با سراسر کشور و بصورت الکترونیک برگزار می شود.

پریسا کرمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: جشنواره یادشده در راستای اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی، گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی، شناسایی و معرفی کتاب های فاخر مرتبط با فرهنگ و سیره اهل بیت(ع)، با اضافه شدن بخش ویژه حضرت مهدی(عج) برگزار می شود.
وی اظهار داشت: در یازدهمین دوره این جشنواره در کنار رشته های نقاشی، پویش کتابخوان، مسابقه چهارگزینه ای و داستانک نویسی، رشته های شعرسرایی، پویش «برای امام زمانم» و قصه گویی اضافه شده و برای جلب مشارکت بیش از پیش ناشران و کتابداران دو بخش حمایت از چاپ و انتشار منابع برتر و نیز مروجان فرهنگ رضوی در نظر گرفته شده است.
کرمی گفت: علاقه‌مندان به شرکت در یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی تا یکم آبان ۱۴۰۰ فرصت دارند آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند و علاقه مندان می توانند برای دریافت فایل منابع به آدرس‌ www.samakpl.ir  مراجعه و یا به منظور دریافت امانی – فیزیکی کتاب‌های جشنواره به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه کنند.
وی، از عموم مردم، دستگاه های اجرایی و گروه های مردم نهاد استان جهت حضور و پیوستن به این جشنواره بزرگ کتابخوانی دعوت کرد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان یادآور شد: بیش از ۳۱ هزار گیلانی سال گذشته در جشنواره کتابخوان رضوی شرکت کردند و ۷۰ درصد شرکت کنندگان در این رویداد کتابخوانی را جوانان و نوجوانان تشکیل می دهند.
بیش از ۶۵ هزار نفر عضو فعال ۱۰۰ کتابخانه عمومی در گیلان هستند.