رشت – ایرنا – کنکور سراسری ۱۴۰۰ در استان گیلان امروز "شنبه" با رقابت آخرین گروه از داوطلبان در گروه آزمایشی زبان های خارجی پایان یافت.

نماینده تام الاختیار دانشگاه گیلان در برگزاری کنکور سراسری روز شنبه در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: پنج هزار و ۶۸۲ نفر شامل ۳ هزار و ۷۵۳ زن و یکهزار و ۹۲۹ مرد امروز شنبه در گروه آزمایشی زبان های خارجی با هم رقابت کردند.

دکتر ارسلان دمیرچی با اشاره به رقابت ۳۷ و ۱۸۳ داوطلب شامل ۶۳ درصد زن و ۳۷ درصد مرد در کنکور سراسری سال ۱۴۰۰ طی چهار روز همزمان با سراسر کشور در گیلان اضافه کرد: ۲ هزار و ۹۵۳ نفر شامل ۲ هزار و ۱۴۱ زن و ۸۱۲ مرد چهارشنبه گذشته در اولین روز از برگزاری کنکور سراسری در گروه آزمایشی هنر با هم رقابت کردند.

دمیرچی بیان داشت: چهار هزار و ۴۰۱ داوطلب شامل ۲ هزار و ۵۸۲ زن و یکهزار و ۴۵۹ مرد در گروه آزمایشی ریاضی فیزیک و ۱۰ هزار و ۷۸ داوطلب شامل ۶ هزار و ۲۰۰ زن و سه هزار و ۸۷۸ مرد در گروه آزمایشی علوم انسانی پنجشنبه با هم رقابت کردند.

وی خاطر نشان کرد: ۱۴ هزار و ۴۲۹ داوطلب شامل ۹ هزار و ۹۲۰ زن و چهار هزار و ۵۰۹ مرد در گروه آزمایشی علوم تجربی روز گذشته جمعه در سومین روز از برگزاری کنکور سراسری در استان گیلان با هم به رقابت پرداختند.

نماینده تام الاختیار دانشگاه گیلان در برگزاری آزمون ها اظهار داشت: داوطلبان کنکور سراسری سال ۱۴۰۰ در استان گیلان در حوزه های شهرستانهای آستارا، آستانه اشرفیه، املش، بندرانزلی، رشت، رضوانشهر، رودبار، رودسر، سیاهکل، صومعه سرا، تالش، فومن، لاهیجان، لنگرود و ماسال رقابت کردند.

وی با بیان اینکه در برگزاری کنکور سراسری ۱۴۰۰ در استان گیلان تمامی پروتکل های بهداشتی پیشگیری از انتشار ویروس کرونا رعایت شد، خاطر نشان کرد: رعایت فاصله فیزیکی در چیدمان صندلی ها، استفاده از ماسک توسط مراقبان و داوطلبان از موارد مورد تاکید بود که به آن عمل شد.

نماینده تام الاختیار دانشگاه گیلان در برگزاری آزمون ها از همراهی خانواده ها، داوطلبان، مسئولان و مراقبان حوزه های کنکور ۱۴۰۰ در این استان در رعایت پروتکل های بهداشتی پیشگیری از انتشار ویروس کرونا قدردانی کرد.

۳۰۰ نفر از کارشناسان سلامت و محیط کار معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بر رعایت پروتکل های بهداشتی در برگزاری کنکور سراسری ۱۴۰۰ در گیلان نظارت می کنند، حوزه های امتحانی داوطلبان کنکور سراسری در استان گیلان قبل از برگزاری آزمون تحت نظارت دقیق قرار گرفت و هنگام برگزاری و پس از آن “پایان برگزاری آزمون زمان خروج داوطلبان” تحت نظارت دقیق قرار می گیرد.

نتیجه اولیه آزمون سراسری دهه نخست مرداد امسال اعلام و فرایند انتخاب رشته نیز از نیمه نخست همین ماه در درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور آغاز می شود.