رشت – ایرنا – نخستین دوره مسابقات بیس بال قهرمانی کشور انتخابی تیم ملی از امروز ۱۱ تیرماه در ورزشگاه شهدای روستای گلشن آغاز شد و این مسابقات تا ۱۵ تیرماه ادامه دارد .

به گزارش ایرنا، رئیس کمیته بیس بال و سافت بال استان گیلان روز جمعه در حاشیه برگزاری این دوره از مسابقات به خبرنگار ایرنا گفت: در مسابقات جام کاسپین پنج تیم پوپلین گیلان ، طیف تهران ، هیات خراسان ، سالار بوشهر و آرتان قم حضور دارند .

آرمان امیدی با اشاره به اینکه هرروز چهار تیم با هم به رقابت می پردازند اضافه کرد : در دو نوبت صبح و عصر امروز تیم های هیات خراسان و آرتان قم و پوپلین گیلان و طیف تهران به مصاف هم می روند .

وی با بیان اینکه ایران مهرماه جاری میزبان مسابقات بیسبال غرب آسیا در کرج خواهد بود افزود : بازیکنانی که از این مسابقات برای تیم ملی انتخاب می شوند زیر نظر آندره آ دی اوریا مربی ایتالیایی تیم ملی تمرینات خود را آغاز خواهند کرد .

امیدی بازیکنان تیم پوپلین گیلان را امیر خلیق ، احمد رانگاه ، صادق گوهری ، علی پیکری نسب ، امیر باژوند ، هومن ارجمندی ، آرمین فدوی ، آرمین جوادی ، سینا قدیمی ، محمد نیکو مقام ، حسن برهانی ، امیر بلوری ، مزدک فرهمند ، سیاوش عطایی ، ایمان خلیق ، علی مسری ، مهرداد پویان فر، سینا شهیاری ، بابک غلامی ، آرمان جوادی ، محمد اسدی ، رامین احمدی ، پیمان روحانی ، صالح شناسا، مجید صادقی و سرمربی و سرپست تیم را کیان ندافی و افشین آذری اعلام کرد.

پانزدهمین دوره مسابقات بیس‌بال کاپ غرب آسیا با شرکت ۶ تیم نخست رنکینگ غرب آسیا متشکل از سریلانکا، پاکستان، هند ، ایران ، بنگلادش و نپال طی روزهای ۶ تا ۱۱ مهر ۱۴۰۰ در زمین اختصاصی بیس بال مجموعه ورزشی انقلاب کرج برگزار می شود. دو تیم برتر این رقابت‌ها جواز حضور در مسابقات بیس بال قهرمانی آسیا ( آذر ماه سال جاری در شهر «تای چینگ» تایوان ) را به دست خواهند آورد.

بیسبال که ورزش ملی آمریکا محسوب می شود ، نوعی ورزش گروهی است که با چوب و توپ توسط ۹ بازیکن در یک زمین چمن بازی می‌شود و در قرن نوزدهم از ورزش انگلیسی کریکت ریشه گرفته‌ شده که در سال ۱۳۷۴ ، فدراسیون این رشته در ایران تشکیل شد و در سال ۱۳۸۶ اولین دوره لیگ با حضور ۶ تیم برگزار شد اما هم اینک رشته بیسبال به عنوان یک کمیته ، در فدراسیون انجمن های ورزشی فعالیت دارد.