رشت – ایرنا- سرپرست تعاون روستایی گیلان گفت: با موافقت معاونت بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی گیلان سهمیه ویژه جو و ذرت مورد نیاز شبکه تعاونی های دامداران تحت پوشش تعاون روستایی استان اختصاص داده شد.

عباس جعفرپور روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت : نشست مشترکی با حضور دست اندرکاران جهاد کشاورزی در حوزه تولیدات دامی ، مسئولان تعاون روستایی، اعضای هیات مدیریت اتحادیه تعاونی های دامداران گیلان با توجه به مشکلات ناشی از تحریم و محدودیت های ورود خوراک دام به کشور و کمبودهای ناشی از آن و به منظور بررسی موانع و کاهش مشکلات سهمیه توزیع نهاده در رشت برگزار شد.

وی افزود: در این جلسه مقرر شد به منظور حمایت از تعاونی ها و با هدف تامین نیاز خوراک دام تعاونی های دامداران در استان گیلان، یکهزار تن سهمیه جو  و ۲۰۰ تن سهمیه ذرت افزایش  یابد.

جعفرپور خاطر نشان کرد: از سوی معاونت بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان با اختصاص ۲۰۰ تن افزایش سهمیه سویا به دو کارخانه تحت پوشش شبکه تعاونی های دامداران گیلان برای تولید کنسانتره دامی موافقت شد.

سرپرست تعاون روستایی گیلان در ادامه با اشاره به پیش بینی های سازمان هواشناسی کشور درباره بارش های سنگین زمستان اضافه کرد: به کلیه تعاونی های دامداران تاکید شده که در مورد ذخیره سازی علوفه کاه و یونجه نهایت ظرفیت خود استفاده کرده و حتی بخشی از ظرفیت انباری شرکت های تعاونی روستایی نیز در صورت نیاز به این امر اختصاص خواهد یافت.

بر اساس آخرین آمار ۲۰۷ تعاونی فعال تحت نظارت مدیریت تعاون روستایی استان فعال است.