ایسنا/گیلان مجری طرح مدیریت بحران برق منطقه ای گیلا گفت: با توجه به افزایش زودرس شدت گرمای امسال نسبت به سال گذشته، رکورد پیک بار سال گذشته شکسته شد.

محمدرضا حسن زاده در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: میزان پیک مصرف سال گذشته که ساعت ۲۲ در تاریخ ۳۱ تیرماه اتفاق افتاد به مقدار ۱۹۴۳ مگاوات بود؛ این در حالی است که ساعت ۲۲ در تاریخ هفتم تیرماه سال جاری، میزان مصرف از مرز ۱۹۹۵ مگاوات گذشت.

وی با بیان اینکه پیک امسال ۲۴ روز زودتر از سال گذشته فرارسیده است، افزود: مصرف برخی از مشترکین که بنا بر حوادث تجهیزات فشار ضعیف به صورت ناخواسته از مدار خارج بوده در میزان اعلام شده لحاظ نشده است.

مجری طرح مدیریت بحران و پدافند غیر عامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان با بیان اینکه حداکثر مصرف سال جاری در بازه پیک شب اتفاق افتاده است، گفت: این امر نشان دهنده استفاده از وسایل سرمایشی است.

حسن زاده یادآور شد: انتظار می رود مشترکان با تنظیم دمای کولر بر روی ۲۵ درجه سانتی گراد، امکان استفاده همه از نعمت انرژی برق را فراهم کنند.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه در ابتدای فصل تابستان هستیم؛ امیدواریم طی روزهای باقی مانده از تابستان سال جاری، در صورت افزایش شدت دما با مدیریت مصرف بهینه انرژی برق، بتوانیم تابستان سال جاری را با موفقیت پشت سر بگذاریم.

انتهای پیام