آستارا – ایرنا – مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان گفت: هزار و ۷۰۰ نفر در روستاهای استان، متقاضی ساخت مسکن هستند و تا پایان امسال، ۲ هزار واحد مسکونی را برای نیازمندان احداث و افتتاح خواهیم کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا محمد اکبرزاده روز پنجشنبه در جلسه معارفه سرپرست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آستارا در فرمانداری این شهرستان گفت: تا پایان آذرماه متقاضیان مسکن برای دریافت ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات قرض الحسنه و ۳۰۰ میلیون ریال تسهیلات بلاعوض به بانک ها معرفی خواهند شد و تا پایان سال جای، تمام واحدها ساخته و بهره برداری خواهد شد.

وی اظهار کرد: ۹۰۰ روستای بالای ۲۰ خانوار استان گیلان از طرح هادی برخوردارند و این طرح ها در توسعه روستاها نقش مهمی دارند و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی برکات طرح هادی را در روستاها شاهد هستیم.

وی بیان کرد: در اجرای طرح های هادی ساخت و اصلاح شبکه معابر، میدان‌ها، فضای سبز، کانال‌های آب، دیواره سازی، سیل بند، گسترش روستا، ساخت پل‌ها و آسفالت معابر پیگیری می شود.

فرماندار شهرستان آستارا هم در این جلسه گفت: مهمترین هدف طرح هادی جلوگیری از تصرف اراضی، تامین عادلانه امکانات و ارائه خدمات عمومی است و این طرح در ۴۴ روستای آستارا اجرا شده است.

عباس صابر افزود: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و دستگاه های متولی، به توسعه پایدار روستاهای آستارا توجه بیشتر داشته باشند و تسریع خدمات و پاسخگویی به مردم، از مطالبات روستائیان است.

در این جلسه مهدی گرویان به عنوان سرپرست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آستارا معرفی و از تلاش های هشت ساله هومان بصیر قدردانی شد. 

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت و ۶۲ روستا در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.