رشت – ایرنا – هفته سی و یکم رقابت های فوتبال لیگ دسته اول کشور از امشب آغاز می شود که تیم چوکا تالش باید در یک بازی سخت خارج از خانه مقابل بادران تهران قرار گیرد.

به گزارش روز یکشنبه خبرنگار ایرنا، در هفته سی یکم این مسابقات تیم فوتبال چوکا تالش با سرمربیگری فرشاد پیوس در تهران مقابل تیم بادران یکی از مدعیان قهرمانی این مسابقات قرار می گیرد، تیم فوتبال ملوان بندرانزلی دیگر نماینده این استان نیز در دیداری خارج از خانه باید به مصاف تیم نود ارومیه برود و تیم فوتبال شهرداری بندرآستارا نیز، در یک بازی خانگی رو در روی تیم خیبر خرم آباد قرار خواهد گرفت.

چوکا و پیوس همچنان به نباختن فکر می کنند

تیم فوتبال چوکا تالش که با حضور فرشاد پیوس سرمربی جدیدش در سه دیدار اخیر خود رنگ باخت را ندیده و به ۲ پیروزی و یک تساوی دست یافته، همچنان به فکر کسب امتیاز است تا با ادامه روند رو به رشدش ، در برابر بادران نیز دست خالی به خانه باز نگردد.

چوکایی ها که برای چهارمین بار در فصل جدید دست به تغییر در کادر فنی خود زدند، با حضور فرشاد پیوس در سه بازی گذشته بسیار خوب ظاهر شده و هواداران این تیم امیدوارند که تیم چوکا در دیدار سخت خارج از خانه برابر بادران نیز حداقل یک تساوی کسب کند تا این تیم همچنان از انتهای جدول فاصله گیرد.

اما در آن سوی میدان تیم فوتبال بادران تهران نیز در دیدار برابر چوکا فقط به کسب پیروزی می اندیشد تا با برتری و کسب هر سه امتیاز این بازی خانگی، همچنان مکان خود را بین تیم های صدرجدولی حفظ و یکی از مدعیان قهرمانی این مسابقات باقی بماند.

با این وجود تیم فوتبال چوکا تالش و فرشاد پیوس بازی بسیار سختی را پیش رو دارند اما پیوس مربی باتجربه ای است و به خوبی از ظرفیت بازیکنان خود سود می برد و به همین دلیل تیم چوکا نمی تواند حریف آسانی برای بادران تهران تلقی شود.

هم اینک وتا پایان هفته سی ام رقابت های فوتبال لیگ دسته اول کشور تیم بادران تهران با کسب ۵۳ امتیاز در مکان دوم و تیم فوتبال چوکا تالش با کسب ۳۲ امتیاز در مکان شانزدهم جدول رده بنذی قرار دارند.

ملوان برای کسب پیروزی در ارومیه به میدان می رود

اما تیم فوتبال ملوان بندرانزلی دیگر نماینده استان گیلان در رقابت های لیگ دسته اول کشور، در هفته سی و یکم این مسابقات در دیداری همزمان نیز باید امشب همانند تیم چوکا تالش در دیداری خارج از خانه به میدان برود که این تیم مقابل نود اورمیه قرار خواهد گرفت.

با توجه به شرایط ۲ تیم در جدول رده بندی، تیم فوتبال ملوان بندرانزلی با تفکر پیروزی و کسب هر سه امتیاز در این دیدار خارج از خانه به میدان خواهد رفت تا با پیروزی در این دیدار، جایگاه خود را در جدول رده بندی بهبود بخشد.

هم اینک ملوانان در نیمه دوم جدول رده بندی قرار دارند و این در حالی است که چند تیم بالاتر از ملوان نیز با این تیم هم امتیاز هستند و اگر تیم ملوان برابر نود ارومیه به پیروزی دست یابد، چند پله در جدول رده بندی صعود خواهد کرد و در نیمه اول جدول قرار می گیرد.

از سوی دیگر پیروزی تیم فوتبال ملوان بندرانزلی برابر نود ارومیه که یکی از تیم های انتهای جدولی محسوب می شود، به سود تیم چوکا تالش دیگر نماینده استان گیلان است چون در صورت شکست تیم نود ارومیه، فاصله چوکا با این تیم افزایش خواهد یافت.

به همین دلیل دیدار تیم های فوتبال ملوان بندرانزلی و نود ارومیه در هفته سی و یکم رقابت های لیگ دسته اول کشور از حساسیت ویژه ای برای فوتبال گیلان برخوردار است چون ملوانان با پیروزی در این بازی خارج از خانه چند پله در جدول صعود می کند و از طرف دیگر، فاصله تیم چوکا با نود ارومیه حفظ می شود.

تا پایان هفته سی ام رقابت های فوتبال لیگ دسته اول باشگاه های کشور ، تیم فوتبال ملوان بندرانزلی با کسب ۴۲ امتیاز در مکان یازدهم و تیم فوتبال نود ارومیه با کسب ۲۷ امتیاز در مکان هفدهم جدول رده بندی قرار دارند.

نبرد خانگی شهرداری آستارا مقابل خیبر خرم آباد 

اما تیم فوتبال شهرداری بندرآستارا دیگر  نماینده استان گیلان در لیگ دسته اول کشور در هفته سی و یکم این مسابقات باید از ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه امشب در دیداری خانگی رو در روی تیم فوتبال خیبر خرم آباد قرار گیرد.

تیم فوتبال شهرداری بندر استارا به دلیل میزبانی در این بازی، کار راحت تری نسبت به ۲ نماینده دیگر استان گیلان در هفته سی و یکم این مسابقات دارد و هواداران این تیم انتظار دارند که تیم شهرداری بندرآستارا در این دیدار به برتری دست یافته و هر سه امتیاز این مسابقه را کسب کند.

گرچه تیم فوتبال شهرداری بندرآستارا در نیم فصل اول این رقابت ها بسیار قدرتمند ظاهر شد و عنوان نخست و صدرنشینی دور رفت را به خود اختصاص داد اما نتایج بسیار ضعیف این تیم در نیم فصل دوم باعث شد نه تنها این تیم از صدر جدول فاصله گیرد، بلکه هم اینک در نیمه دوم جدول رده بندی قرار داشته باشد.

با این وجود تیم فوتبال شهرداری بندرآستارا برای اینکه بتواند در اولین حضورش در لیگ دسته اول، رتبه مناسبی را کسب کند، در بازی های باقی مانده خانگی نیاز مبرم به کسب پیروزی دارد تا سرانجام با قرار گرفتن در نیمه اول جدول رده بندی، مقام مناسبی نیز بدست آورد.

از سوی دیگر پیروزی تیم فوتبال شهرداری بندر آستارا مقابل خیبر خرم آباد باعث خوشحالی تیم فوتبال ملوان بندرانزلی دیگر نماینده استان گیلان خواهد شد چون هم اینک ملوانان با تیم خیبر خرم آباد  هم امتیاز هستند و فقط به دلیل تفاضل گل، پایین تر از این تیم در جدول رده بندی قرار دارند.

هم اینک و تا پایان هفته سی ام رقابت های فوتبال لیگ دسته اول باشگاه های کشور جام آزادگان ، تیم خیبر خرم آباد با کسب ۴۲ امتیاز در مکان هشتم و تیم فوتبال شهرداری بندر آستارا با کسب ۳۸ امتیاز در مکان دوازدهم جدول رده بندی قرار دارند.

در رقابت های فوتبال لیگ دسته اول باشگاه های کشور (جام آزادگان) ۱۸ تیم به صورت دوره ای و رفت و برگشت در یک گروه با هم به رقابت می پردازند که تیم های ملوان بندرانزلی ، چوکا تالش و شهرداری بندر آستارا  نمایندگان گیلان در این لیگ هستند.