ایسنا/گیلان بهره برداری همزمان ۱۱۹ پروژه عمرانی و تولیدی جهاد کشاورزی گیلان با سرمایه‌ گذاری افزون بر ۵۸ میلیارد تومان عصر امروز در شهرستان آستانه اشرفیه آغاز شد.

با حضور استاندار گیلان و معاون عمران و توسعه شهری و روستایی وزیر کشور و به مناسبت هفته جهاد کشاورزی، بهره برداری همزمان ۱۱۹ پروژه عمرانی – تولیدی حوزه کشاورزی گیلان، با سرمایه‌گذاری بیش از ۵۸ میلیارد تومان به صورت همزمان در روستای درگاه شهرستان آستانه اشرفیه آغاز شد.

از این تعداد پروژه‌ها که در ۱۱۲ روستای گیلان اجرایی شده، ۱۱۱ پروژه جزو پروژه‌های عمرانی با مجموع اعتبار ۴۱ میلیارد و ۶۶۲ میلیون تومان و هشت پروژه‌ تولیدی – خدماتی با هزینه ۱۶ میلیارد و ۳۶۱ میلیون تومان و اشتغالزایی مستقیم برای ۳۵ نفر به مرحله اجرا در آمده که در مجموع ۹۸۴۱ خانوار از آن بهره‌مند می‌شوند.

ارسلان زارع، نماینده عالی دولت در گیلان در حاشیه این مراسم در گفت وگو با خبرنگاران، با بیان اینکه عمده این طرح‌ها شامل تجهیز و نوسازی اراضی شالیزاری و در راستای ارتقای بازده و بهره‌وری انواع محصولات کشاورزی به ویژه برنج است، گفت: برنج از محصولات راهبردی کشورمان است که تلاش می‌شود تا میزان وابستگی به واردات به حداقل برسد.

وی به سهم قابل توجه گیلان در تامین برنج مورد نیاز کشور به عنوان یکی از کالاهای اساسی اشاره و خاطرنشان کرد: اجرای طرح تجهیز و نوسازی اراضی کشاورزی، عملیات مکانیزاسیون اعم از کاشت، داشت و برداشت را آسان‌تر و هزینه‌ها را کاهش می‌دهد.

استاندار گیلان، با اشاره به حمایت مالی دولت از اجرای این طرح در اراضی شالیزاری و مقرون به صرفه تر شدن فرآیند کشاورزی، افزود: با این اقدام زمینه ارتقای سطح درآمد و معیشت کشاورزان نیز بیشتر فراهم می‌شود.

انتهای پیام