آستارا – ایرنا – سرپرست شبکه بهداشت و درمان تالش گفت: ۱۵ هزار و ۸۴ نفر در طرح شهید سردار سلیمانی غربالگری شدند و از بین آنها ۱۷۱ بیمار مبتلا به ویروس کرونا شناسایی و به پزشک معرفی شدند.

 بختیار حیدرنیا عصر چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به وضعیت قرمز تالش از نظر کرونا، گفت: امروز با تلاش گروه های بهداشت، هلال احمر و بسیج  ۱۵ هزار و ۸۴ نفر در قالب چهار هزار و ۱۹ خانوار غربالگری شدند و ۱۸۷ بیمار مشکوک به کرونا شناسایی و از بین آنها ۱۷۱ نفر به پزشک معرفی شدند.
وی با اشاره به نزدیکی شب یلدا از مردم خواست از برگزاری دورهمی خودداری کنند و با رعایت فاصله گذاری اجتماعی، زدن ماسک و خود مراقبتی از ویروس کرونا مصون باشند.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان تالش گفت: از آغاز طرح غربالگری حاج قاسم سلیمانی در این شهرستان ۱۲۵ هزار و ۹۷۹ نفر در قالب ۳۴ هزار و ۹۰۲ خانوار غربالگری و هزار و ۴۵۸ بیمار مشکوک به کرونا به پزشک ارجاع شده اند.
حیدرنیا افزود: از آغاز طرح تشدید نظارت های بهداشتی بر اصناف با هدف کنترل و مهار بیماری کووید ۱۹، بازرسان شبکه بهداشت و درمان تالش با همکاری اصناف و اداره اماکن عمومی، ۲ هزار و ۳۶۵ بار از اصناف بازدید و به ۳۵۴ واحد صنفی متخلف بهداشتی اخطار صادر و۱۲۱ واحد را پلمب کرده اند.

شیوع ویروس کرونا جهان را درگیر خود کرده و در همه کشورها خسارات جانی و مالی بر جا گذاشته و رعایت پروتکل های بهداشتی بهترین روش مقابله با این بیماری اعلام شده است.

شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.