رشت- ایرنا – فرماندار رضوانشهر گفت: حضور پررنگ مردم رضوانشهر و پره سر در پای صندوق های رأی نشان از ارادت و دلبستگی آنان به آرمان های انقلاب اسلامی است.

 محمود قاسمی عصر جمعه با حضور در محل شعبه ثابت شماره ۱ انتخابات بخش مرکزی رضوانشهر و در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا  استقبال مردم از  این انتخابات را در حد عالی توصیف و خاطرنشان کرد: در سطح اغلب شعبات اخذ رای شاهد ازدحام جمعیت هستیم.

وی در خصوص میزان مشارکت مردم این شهرستان در این دوره از انتخابات افزود: تا قبل از ظهر امروز بیش از ۱۰ هزار تعرفه رای به مصرف رسیده که این نشان از مشارکت خوب و قابل توجه می باشد.

 قاسمی خاطرنشان کرد: سلامت و امنیت انتخابات بسیار مهم است و همه سعی و تلاش عوامل ستاد انتخابات در این شهرستان برای ایجاد رقابت سالم و مشارکت بالای مردمی است که هم اکنون شاهد برگزاری این مهم در فضایی آرام هستیم.

وی افزود: ۱۲۸ شعبه اخذ رای برای انتخابات ۱۴۰۰ در این شهرستان در نظر گرفته شده و برای جلوگیری از ازدحام رای دهندگان در محل های اخذ رای با توجه به شرایط کرونا، ۵ شعبه به تعداد شعبات نسبت به دوره گذشته اضافه شده است.

 نماینده عالی دولت در رضوانشهر ادامه داد: افزون بر ۲ هزار و ۵۰۰ نفر شامل عوامل اجرایی و نظارت، بازرسی، نیروهای امنیتی و انتظامی در امر برگزاری انتخابات همکاری خواهند داشت و تعداد واجدین شرایط رای دهنده ۵۲ هزار و ۴۶۶ نفر می باشد که از این میزان یک هزار و ۲۸۲ نفر رای اولی هستند.

 شهرستان رضوانشهر با حدود ۸۰ هزار نفر جمعیت در ۷۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.