آستارا – ایرنا – امام جمعه آستارا گفت: مردم، با بصیرت کامل برای تحقق دولت جوان انقلابی و دغدغه‌مند در پای صندوق‌های رای حاضر می‌شوند و مشارکت حداکثری، اقتدار و عزت جمهوری اسلامی ایران را در عرصه جهانی تضمین می‌کند.

به گزارش خبرنگار ایرنا حجت الاسلام کاظم حافظ نیا در خطبه های آئین عبادی سیاسی نماز جمعه در مصلی آستارا افزود: رای ندادن یا انتخاب نادرست، در حقیقت بی‌تقوایی سیاسی است و آسیب آن به تمام مملکت خواهد رسید.

وی ادامه داد: بی تقوایی های مختلفی را در ایام تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا از سوی نامزدها شاهد بودیم و مردم باید در انتخاب های خود بسیار دقت کنند.

وی بیان کرد: قهر با صندوق‌های رای کاری اشتباه است و مردم با وجود مشکلات اقتصادی و برخی کمبودها، پای صندوق های رای می آیند و این نشانه بصیرت و آگاهی سیاسی ملت است.

حافظ نیا از متولیان انتخابات خواست با هرگونه تبلیغات خارج از موعد و غیرقانونی در مقابل شعب آرا مقابله کنند تا انتخابات، با شور حضور مردم تا آخرین لحظه به صورت قانونمند و سالم برگزار شود.

وی اظهار کرد: رئیس جمهوری منتخب باید بنا بر تاکید مقام معظم رهبری با فساد و بی عدالتی مبارزه کند و چشمش به تولید و توان داخلی باشد و با الگو قرار دادن امام (ره) و مقام معظم رهبری از نگاه غرب گرا بپرهیزد.

امام جمعه آستارا گفت: فردای انتخابات باید روز رفاقت و جشن ملی باشد زیرا رئیس جمهوری منتخب، متعلق به حزب و جناح خاص نخواهد بود و برای همه مردم خدمت خواهد کرد.

انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری، میان دوره ای مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا امروز ۲۸ خرداد ماه همزمان در سراسر کشور در حال برگزاری است.

امام جمعه آستارا در بخش پایانی سخنانش با تبریک سالروز میلاد امام رضا (ع) گفت: شخصیت امام هشتم شیعیان از نظر اخلاقی و معرفتی ممتاز بود و پیروی از امامت و ولایت از توصیه های آن حضرت است.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع  شده است.