آستارا – ایرنا – فرماندار تالش گفت: انتخابات، مظهر اراده مردم در تعیین سرنوشت کشور است و نتیجه همه پرسی‌ها را آحاد جامعه رقم می‌زنند و اهالی شیعه و سنی این شهرستان پای صندوق‌های آرا حضور یافته‌اند.

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ محمد حسین شاه کویی روز جمعه رای خود را در مسجد جامع تالش به صندوق انداخت و اظهار کرد: حضور پرشور مردم ولایی و همیشه در صحنه این شهرستان در پای صندوق آرا نمایش بزرگ همبستگی و وحدت ملت است.
وی گفت: بیش از ۶ هزار و ۵۰۰ نفر در برگزاری این دوره از انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی در تالش تلاش می کنند و مردم با همراه داشتن شناسنامه و کارت ملی در ساعت اولیه اخذ رای در شعبات حضور یافته و به فرد و افراد اصلح در سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراه های اسلامی شهر و روستا راٌی می دهند.

وی ادامه داد: ۱۱۵ نامزد ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر در پنج شهر این شهرستان و هزار و ۴۳۴ کاندیدای شوراهای روستاهای این شهرستان در انتخابات رقابت می کنند و ۳۴۷ شعبه اخذ آرا در سطح این شهرستان دایر و فعال است.

فرماندار تالش افزود: ۷۵ شعبه در مناطق شهری به تفکیک ۴۸ صندوق در هشتپر، ۹ صندوق در شهر اسالم، هفت صندوق در شهر لیسار، پنج صندوق در شهر چوبر و ۶ صندوق در شهر حویق و ۲۷۲ صندوق نیز در روستاها برای جمع آوری آرای مردم دایر است.
انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری همزمان با انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی ، میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری و انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان در سراسر کشور در حال برگزاری است.

شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت و بخش های مرکزی، اسالم، حویق و کرگانرود در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده و ۴۰ درصد جمعیت آن را اهل سنت تشکیل داده است.