ایسنا/گیلان امام جمعه بندرانزلی، با بیان اینکه انتخابات سه وظیفه شرعی، عرفی و ملی بر عهده همه ماست، گفت: جنبه دیگر تکلیف ملی است که به عنوان یک ایرانی موظف هستیم در انتخابات شرکت کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالجواد شمس‌الدین در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اهمیت مشارکت در انتخابات، گفت: سه وظیفه شرعی، عرفی و ملی بر عهده همه ما به ویژه جوانان و نوجوان است.

وی با بیان اینکه ما در پیشگاه خداوند متعال مسئول هستیم و وظیفه داریم در انتخابات شرکت کنیم، افزود: جامعه ما یک جامعه اسلامی است و حفظ نظام اسلامی طبق فرموده امام راحل از اوجب واجبات است.

امام جمعه بندرانزلی تصریح کرد: زمانی حفظ نظام در برابر تهاجم نظامی است که باید در میدان حضور داشته باشیم، زمانی در برابر تهاجم فرهنگی است که وظیفه داریم نظام اسلامی را حفظ کنیم و در شرایط کنونی در جنگ اقتصادی هستیم و وظیفه داریم تا اقتصاد را به گردش در بیاوریم و هر فرد در حد توان خود در این عرصه حاضر شود.

حجت‌الاسلام شمس‌الدین با بیان اینکه برای حفظ نظام اسلامی هر کسی بر حسب توان و وظیفه خود باید حضور داشته باشد، گفت: مردم پشتیبان نظام اسلامی هستند و اگر مردم حضور نداشته باشند و پشتیبانی نکنند نظام قدرتمند نخواهد بود.

وی افزود: جنبه دیگر تکلیف ملی است که به عنوان یک ایرانی موظف هستیم در انتخابات شرکت کنیم، زیرا باید هر ایرانی نسبت به حفظ، پیشبرد و نگهداری از دستاوردهای کشور احساس تکلیف کند.

امام جمعه بندرانزلی با بیان اینکه شرکت در انتخابات در کشورهایی که مبتنی بر دموکراسی هستند، عرف است، گفت: در همه جای دنیا و در کشورهای دموکراسی شاهد هستیم که مردم در انتخابات شرکت می کنند لذا شرکت در انتخابات برای ما تکلیف شرعی، ملی و عرفی است.

انتهای پیام