آستارا – ایرنا – فرماندار آستارا گفت: مشارکت مردم در پای صندوق‌های آرا از ساعات نخست رای‌گیری پرشور است و شهرنشینان و روستانشینان برای اداره امور و تعیین سرنوشت کشور خود نقش‌آفرین هستند.

به گزارش خبرنگار ایرنا عباس صابر روز جمعه در بازدید از شعبه اخذ رای مسجد محمد رسول الله آستارا اظهار کرد: ۳۵ شعبه اخذ رای در شهر آستارا، ۳۷ شعبه در روستاهای بخش مرکزی و ۲۷ شعبه در بخش و شهر لوندویل دایر است.

وی اضافه کرد: برگزاری این رویداد مهم موجب تحرک سیاسی و اجتماعی بیشتر در کشور می شود و زمینه ‌های توسعه بیش از پیش کشور را در عرصه های اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی فراهم می ‌کند.

وی بیان کرد: دشمن در شرایط کنونی به منظور ترویج یأس و ناامیدی و تحریم انتخابات برنامه ریزی می کند و بهترین گزینه برای بی ‌اثر کردن توطئه ‌ها، حضور پرشور و آگاهانه مردم در انتخابات امروز است.

وی با تاکید بر رعایت اصل بی ‌طرفی و امانت ‌داری مجریان انتخابات گفت: مجریان انتخابات این شهرستان با آشنایی کامل به قانون انتخابات، تمام تلاش خود را برای برگزاری انتخاباتی سالم و قانونمند به کار می ‌گیرند و یکهزار و ۴۰۰ نفر در برگزاری انتخابات همکاری می کنند.

صابر گفت: در این انتخابات یکهزار و ۶۲۶ دانش آموز رای اولی داریم و تشویق مردم به مشارکت انتخاباتی و حضور حداکثری در سایه قانون‌ مداری و رعایت اخلاق، یک اصل است و نباید از اصول قانونی و اخلاقی تخطی کرد.

وی افزود: درج نام و نام خانوادگی نامزدهای انتخاباتی در برگه رای ضرورت دارد اما درج کد انتخاباتی نامزد مورد نظر الزامی نیست.

غلامرضا مرحبا نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی هم بعد از دادن رای خود، گفت: با برگزاری انتخاباتی سالم و قانونمند تا پایان ساعات رای گیری، شاهد نمایشی باشکوه حضور مردم و اقتدار و صلابت نظام جمهوری اسلامی ایران در جهان خواهیم بود.

انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری، میان دوره ای مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان در سراسر کشور در حال برگزاری است.
شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان قرار دارد.