رشت – ایرنا – رئیس ستاد انتخابات گیلان با بیان اینکه یکی از محورهای برگزاری این انتخابات سلامت مردم است، گفت: قبل از شروع اخذ رای، تجهیزات و اقلام بهداشتی به شعبات اختصاص داده شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمود قاسمی نژاد روز جمعه در جمع خبرنگاران در استانداری گیلان اظهار داشت: تمامی شعب اخذ رای نیز ضدعفونی شده است.

وی خاطر نشان کرد: تمامی عوامل شعبات اخذ رای در سراسر استان گیلان باید حتما از ماسک استفاده کنند ضمن اینکه رای دهندگان نیز باید ماسک زده باشند.

رئیس ستاد انتخابات استان گیلان بیان داشت: فاصله لازم برای رای دهندگان نیز در نظر گرفته شده تا بتوانند با حفظ سلامت رای بدهند.

وی در ادامه با اشاره به تهیه نرم افزاری از سوی ستاد انتخابات کشور با عنوان انتخاب ایران اضافه کرد: شهروندان با دانلود این نرم افزار می توانند از نزدیکترین و کم ازدحام ترین شعبه اطلاع یافته و برای رای دادن اقدام کنند.

قاسمی نژاد با بیان اینکه حضور مردم در شعبه های اخذ رای شهر رشت فوق العاده و بی نظیر است، اظهار داشت: در لحظات اولیه برای استقرار عوامل در شعب اخذ رای به دلیل ازدحام و حضور پرشور در شعب اختلال موقتی داشتیم.

رئیس ستاد انتخابات استان گیلان با قدردانی از حضور پرشور مردم در شعب اخذ رای اظهار امیدواری کرد تا این حضور خلق حماسه ای دیگر برای نظام جمهوری اسلامی باشد.

گیلان بیش از ۲ میلیون و ۵۳۰ هزار نفر جمعیت دارد که در این دوره از انتخابات یک میلیون و ۹۸۸ هزار و ۵۳۴ نفر در استان واجد شرایط رای دادن هستند.

در  انتخابات شوراهای شهر ۵۳ شهر استان یک هزار و ۳۹۸ داوطلب برای کسب ۲۸۱ کرسی باهم به رقابت می پردازند که از این تعداد ۱۶۴ نفر بانوان و یک هزار و ۲۳۴ نفر از آقایان هستند.