استان‌ها- ایرنا- ساعاتی پیش درهای حوزه های انتخابیه در سراسر کشور به روی رای دهندگان گشوده شد تا ملت ایران با خلق حماسه ای دیگر مهر تائید بر انتخابات ۲۸ خردادماه ۱۴۰۰ به عنوان سندی ماندگار در تاریخ جمهوری اسلامی ایران بزنند.

امروز ملت صبور ایران با وجود همه تنگناها و دشواری ها با حضور در پای صندوق های رای ثابت خواهند کرد که صیانت از منافع ملی و حراست از امانت امام خمینی (ره) و شهدا در اولویت قرار دارد.

قشرهای مختلف مردم با هر سلیقه و نگاه سیاسی، خواهند آمد تا بار دیگر با عمل به وظیفه شرعی و ملی، نام خود را به عنوان حماسه سازترین ملت ها به ثبت برسانند و در برابر چشم جهانیان و در حساس‌ترین مقطع تاریخ کشور، اقتدار، امنیت و همچنین بالا رفتن قدرت چانه زنی ایران در عرصه بین المللی را تثبیت کنند.

امروز مردم ایران صحنه هایی از شور و شعور سیاسی می آفرینند و با حضور باشکوه در پای صندوق های رای یکصدا فریاد می زنند که پای آرمان ها و انقلاب ایستاده اند و سرنوشت کشورشان را به دست فردی باکفایت و اصلح از میان خودشان به عنوان یک ایرانی با غیرت و توانمند خواهند سپرد.

رسانه های معاند از مدت ها قبل با سیاه نمایی وضعیت کشورمان در تلاش هستند تا روز ۲۸ خردادی متفاوت و متناسب با سلیقه آنان رقم بخورد حال آنکه مردم ایران در عرصه های مختلف همواره ثابت کرده اند که به اسلام و نظام جمهوری اسلامی پایبند هستند و برای تحولات بزرگ در نظام اجرایی کشور دل به وعده های پوچ بیگانگان نمی بندند.

امروز در سراسر کشور آحاد جامعه با حضور میلیونی در پای صندوق های رای به آنانکه چشم طمع به ظرفیت و امکانات ایران دوخته اند نشان می دهند که مرد میدان بوده و پرچم اقتدار و قدرتی که به دست سردار سلیمانی در دنیا برافراشته شده زمین نمی گذارند و سکان اداره کشور را به دست فرد اصلح با حداکثر آرا می دهند.

حضور مردم از همین دقایق اولیه در حوزه های انتخابیه بیانگر آن است که همچنان روحیه اتحاد و همدلی برای ساختن ایرانی آباد و سرافراز وجود دارد و با وجود همه سختی ها هیچ ایرانی با غیرتی تمایل ندارد مدیریت این کشور را به دست بیگانگانی بسپارد که صرفا به دنبال منافع خود بوده و سعی در تصاحب ثروت این کشور دارند و هرگز حرف ها و ادعاهای آنان منفعتی جز خودخواهی برای خودشان نداشته است.

با توجه به شرایط کرونایی ستاد انتخابات در اطلاعیه ای از روسای ستادهای انتخاباتی و فرمانداران سراسر کشور خواسته است تا نظارت کامل نسبت به ضد عفونی کردن شعب، رعایت فاصله فیزیکی، استفاده از ماسک، عدم استفاده از استامپ، همراه داشتن خودکار شخصی و مواردی از این قبیل برای تضمین سلامتی هموطنان داشته باشند.

از این رو مردم می توانند با آسودگی خاطر نسبت به ارائه رای خود اقدام کنند چرا که مسوولان مربوطه سلامتی افراد را مدنظر دارند و به طور جدی در رابطه با رعایت مسائل بهداشتی در حوزه های انتخابیه تا پایان ساعات رای گیری نظارت می کنند.

گزارش ها از نقاط مختلف کشور حاکی از آن است که تهمیدات لازم برای برگزاری انتخاباتی سالم و پرشور شامل ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا به صورت سراسری و انتخابات میان دوره ای خبرگان رهبری در چهار حوزه و مجلس شورای اسلامی در ۶ حوزه اندیشیده شده است.

 در مجموع ۵۹ میلیون و ۳۱۰ هزار و ۳۰۷ نفر که یک میلیون و ۳۹۲ هزار و ۱۴۸ نفر  آنان رای اولی هستند، واجد شرایط برای شرکت در این آزمون بزرگ هستند، آزمونی که بیش از ۵۰۰ خبرنگار از ۲۲۶ رسانه خارجی لحظه به لحظه آن را رصد و مخابره می کنند.

بر اساس اعلام وزارت کشور حدود ۶۶ هزار و ۸۰۰ شعبه اخذ رای برای انتخابات ریاست‌جمهوری و حدود ۷۵ هزار شعبه برای انتخابات شوراهای شهر و روستا پیش بینی شده است و یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در سراسر کشور اعم از نیروهای امنیتی، انتظامی، ناظران، بازرسان و مجریان در امر برگزاری انتخابات مشارکت دارند.

در این دوره انتخابات الکترونیکی صرفا در حوزه شوراهای اسلامی ۳۳ شهر تدارک دیده شده و در ۱۳۳ کشور نیز انتخابات ریاست جمهوری برگزار می شود و تنها در سه کشور کانادا، سنگاپور و یمن به دلایل کارشکنی این کشورها یا نداشتن امکان اعزام هیات و یا جنگ انتخابات برگزار نمی شود.