رشت – ایرنا – استاندار گیلان در ساعت اولیه آغاز فرآیند رای‌گیری سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و میان دوره‌ای مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری با حضور در دبیرستان شهید بهشتی رشت رای خود را در صندوق انداخت.

به گزارش ایرنا ، استاندار گیلان صبح امروز جمعه با حضور در دبیرستان شهید بهشتی رشت ضمن انجام رای دهی ، در جمع خبرنگاران حاضر شد و از مردم خواست که با شروع فرآیند انتخابات‌، در همان ساعات اولیه صبح در پای صندوق‌های اخذ رأی حاضر شوند.

سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و میان دوره‌ای مجلس شورای اسلامی ساعت ۷ صبح امروز در ۲۳ شهر و ۱۷ شهرستان استان گیلان همزمان با سراسر کشور آغاز شد.

بر اساس آمار اعلام شده از سوی ستاد انتخابات گیلان، در این دوره از انتخابات یک میلیون و ۹۸۸ هزار و ۵۳۴ نفر در استان واجد شرایط رای دادن هستند که از تعداد ۹۹۳ هزار و ۳۲۲ نفر مرد و ۹۹۵ هزار و ۲۱۲ نفر زن هستند.

همچنین از واجدان شرایط رای دادن در استان ۴۰ هزار و ۴۰۵ نفر رای اولی هستند که ۲۰ هزار و ۵۱۱ نفر از انها  پسران و ۱۹ هزار و ۸۹۴ نفر از دختران هستند.

در مجموع سه هزار و ۹۴ شعبه اخذ رای اعم از شعبه های ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی و شوراهای شهر و روستا در استان پیش بینی شده که از این تعداد ۲ هزار و ۷۱۵ شعبه ثابت و ۳۷۹سیار هستند.