ایسنا/گیلان نماینده مردم رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی گفت: آینده انقلاب متعلق به جوانان است، یعنی اگر خواهان اشتغال، رفاه، ازدواج، مسکن و شادابی هستند بدانند همه این موارد به مشارکت آنان در انتخابات بستگی دارد.

جبار کوچکی‌نژاد در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص فضای انتخاباتی موجود، اظهار کرد: هر چقدر به انتخابات نزدیک می‌شویم، شاهد افزایش شور انتخاباتی هستیم حتی نظرسنجی‌هایی که صورت پذیرفته بیانگر همین امر است.

نماینده مردم شهرستان‌های رشت و خمام افزود: برگزاری مناظرات و تبلیغات از طریق رسانه ملی قطعا بر افزایش شاخص‌های مشارکت در انتخابات موثر بوده است.

وی در پاسخ به این سوال که گروه‌ها و احزاب چه نقشی در انتخابات دارند؟ افزود: معتقدم در تصمیم‌گیری‌ها گروه‌ها و احزاب سیاسی در تشویق و ترغیب مردم بسیار اثرگذارند.

احزاب و گروه‌های سیاسی برای افزایش مشارکت در انتخابات وارد میدان شوند

کوچکی‌نژاد گفت: با وجود تاثیرگذاری گروه‌ها و احزاب بر فضای انتخابات، آنطور که باید فعالانه مشارکت ندارند لذا درخواست داریم تا در این ساعات پایانی احزاب، گروه‌های سیاسی و چهره‌های مردمی شاخص وارد میدان شوند و مردم و جوانان را به مشارکت در انتخابات تشویق کنند.

نماینده مردم رشت در مجلس در پاسخ به این سوال که ارزیابی شما از حضور طیف‌های سیاسی مختلف در انتخابات ریاست جمهوری چیست؟ خاطرنشان کرد: از طیف‌های سیاسی مختلف در انتخابات حضور دارند، قضاوت شورای نگهبان را می‌پذیریم ولی معتقدم که اگر فضا را بازتر می‌کرد تا دیگر طیف‌ها هم فرصت حضور در انتخابات را پیدا می‌کردند، هم مناظرات جذاب‌تر  و هم شور انتخاباتی بیشتر می‌شد.

کوچکی‌نژاد در خصوص تاثیر رقابت‌ها بر انتخابات بیان کرد: اگر فضای رقابت‌های انتخاباتی شدیدتر بود شاید مشارکت بیشتر می‌شد، رسانه‌های بیگانه که تکلیف‌شان روشن است و هیچ موقع توفیقات نظام را نمی‌پذیرند، لذا از گروه‌های سیاسی داخلی انتظار داریم که در این مقطع به تشویق و ترغیب جوانان و مردم در انتخابات کمک کنند.

وی در خصوص تاثیر اقتصاد بر انتخابات گفت: اقتصاد هم یک اهرم موثر در انتخابات است، یعنی زندگی مردم به شدت سخت شده و مردم شاهد ناملایماتی از مسئولین بوده‌اند و این فسادهای اقتصادی نگرانی‌ها و دغدغه‌هایی را به وجود آورده، سفره مردم کوچک‌تر شده و به سختی آذوقه تهیه می‌کنند، این موارد در مجموع بر میزان مشارکت مردم در انتخابات موثر خواهد بود. ولی معتقدم مردم ما هیچ موقع اصل نظام را با این چالش‌ها، معامله نمی‌کنند و اهمال کاری افرادی که باید پاسخگو باشند را به پای نظام نمی‌گذارند.

آینده انقلاب متعلق به جوانان است

این نماینده مردم رشت و خمام در مجلس ادامه داد: تاکیدم به جوانان و مردم این است که نظام جمهوری اسلامی در بسیاری از ابعاد امنیتی، سیاسی و نظامی اقتدار وسیعی در دنیا دارد، این امر حاصل تلاش جوانان این مرز و بوم است. در بخش اقتصادی هم که با چالش مواجه هستیم معتقدم با یک دولت انقلابی و پاکدست می‌توانیم بسیاری از این ناملایمتی‌ها را از بین ببریم و راه را برای بخش خصوصی باز کنیم.

کوچکی‌نژاد در پاسخ به این سوال که توصیه شما به دولت آینده چیست؟ بیان کرد: دولت آینده هم یقینا باید دولتی باشد که انقلاب اداری کند و سیستم اداری را متحول کند؛ از نیروهای مردمی، جوان، نخبه، شاداب، پاکدست و صاحب ایده بهره‌مند شود. مبارزه با فساد را در همه ابعاد سرعت ببخشند؛ از تعارفات، باندبازی و رفیق بازی پرهیز کند. در دل مردم حضور یابد و مدیرانی را انتخاب کند که به بیت‌المال چشمداشتی نداشته باشند لذا دولت بعدی باید نشان بدهد که از داخل نظام برخواسته و دولت مستضعفین و محرومین، حامی بخش خصوصی است.

نماینده مردم رشت در مجلس به جوانان توصیه کرد: آینده انقلاب متعلق به جوانان است، یعنی اگر خواهان اشتغال، رفاه، ازدواج، مسکن و شادابی هستند بدانند همه این موارد به مشارکت آنان در انتخابات بستگی دارد لذا اگر به درستی در این عرصه ورود کنند شاهد اقدامات موثری خواهند بود و اگر بی تفاوت باشند آسیب‌ها همچنان ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام